1 Mayıs'ta 'işimizi geri istiyoruz' diyen Perihan teyzeyi polis dövdü

1 Mayıs'ta 'işimizi geri istiyoruz' diyen Perihan teyzeyi polis dövdü

Yıllardır birçok eylem ve etkinliğin, anmaların en önünde yer alan, evinde hazırladığı dövizlerle birçok etkinliğe katılarak tepki gösteren emekli Sayıştay Hakimi Perihan Pulat (77) dün Ankara Yüksel'de yapılan 1 Mayıs...

Yıllardır birçok eylem ve etkinliğin, anmaların en önünde yer alan, evinde hazırladığı dövizlerle birçok etkinliğe katılarak tepki gösteren emekli Sayıştay Hakimi Perihan Pulat (77) dün Ankara Yüksel'de yapılan 1 Mayıs etkinliğinde polisler tarafından darp edilerek yerlerde sürüklendi.

Yüksel Caddesi’nde “İşimizi geri istiyoruz'' talebiyle günde iki kere gözaltılar ile 539 gündür devam eden eylem, dün sert müdahaleyle karşı karşıya kaldı. “Yaşasın 1 Mayıs, Yüksel’den Taksim’e'', “İşimizi geri istiyoruz'' ve “Yaşasın Yüksel direnişimiz'' sloganlarıyla Yüksel Caddesi eylemini devam ettiren ve hükümetin OHAL KHK’leri ile işten atılan Acun Karadağ, Nazan Bozkurt ve Gülnaz Bozkurt polis ekiplerinin sert müdahelesine maruz kaldı.

TOMA ve biber gazlı sert müdahaleye tepki gösteren 3 yurttaş, eylemcilerle birlikte gözaltına alındı. Gülnaz Bozkur’un saçını koparan polis ekipleri, 75 yaşınhdaki Perihan Barut’a da şiddet uyguladı. Barut’un yüzünde morluklar olduğu gözlemlendi.

img-20180501-wa0161126075826.jpg

dcl82o4x4aamxyz.jpg3123.jpg44122.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem