1 saatlik oylama 3 saat sürdü… ‘Meclis darbesini düşünerek oy verdik’

1 saatlik oylama 3 saat sürdü… ‘Meclis darbesini düşünerek oy verdik’

Meclis Sayıştay'da boş bulunan 5 üyelik için gizli oylamayla seçim yapıldı. CHP’li milletvekilleri uzun süre kabinlerde kalarak oylamayı uzattı.

Meclis Genel Kurulu’nda Sayıştay'da boş bulunan 5 üyelik için gizli oylamayla seçim yapıldı. CHP’li milletvekilleri uzun süre kabinlerde kalarak oylamayı uzattı. 1 saatlik oylama 3 saatte bitti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Kabine giren arkadaşlarımız Enis Berberoğlu, bu kabinde niye yok, olsaydı ne düşünürdü, nasıl karar verirdi diye düşünerek, ona darbe yapanları düşünerek oy kullanıyor” dedi.

Kim servis etti dosyayı yandaş Sabah gazetesine?” İşte kumpasın perde arkası

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Milletvekilleri Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkındaki kesinleşmiş yargı kararlarının Meclis’te okunmasının ardından gözaltına alınıp tutuklanmasına yönelik tartışmalar sürüyor.

1 SAATLİK OYLAMA 3 SAAT SÜRDÜ

Meclis Genel Kurulu’nda gün boyunca bu karara dönük muhalefet partilerinden tepkiler geldi, AK Parti ve MHP ise usulü işlem yapıldığına dair açıklamalar yaptı. Karara tepki gösteren CHP ayrıca İçtüzük’ten doğan hakları kullanarak çalışmaları uzatma taktiği uyguladı. Sayıştay’da boş bulunan 5 üyelik için yapılan seçimde CHP milletvekilleri oy kabinine girerek uzun süre çıkmadı. Böylece ortalama 1 saat olan oy kullanma süresi 3 saate çıktı.

Flaş… HDP’li Leyla Güven tahliye edildi!

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika