10 yaşındaki çocuğuna, ev sahibinin evini soydurdu

10 yaşındaki çocuğuna, ev sahibinin evini soydurdu

İzmir'de bir şahıs 10 yaşındaki çocuğunu, pencerenin demir parmakları arasından müstakil eve sokup, para ve altınları çaldırttı.

İzmir'de bir şahıs 10 yaşındaki çocuğunu, pencerenin demir parmakları arasından müstakil eve sokup, para ve altınları çaldırttı. Çocuğun elleriyle koymuş gibi tüm değerli eşyaları bulduğu soygunda, soyulan evin babanın ev sahibine ait olduğu ortaya çıktı.

İzmir'in Bayraklı ilçesi Fuat Edip Baksi Mahallesi'nde yaşanan soygunda baba Ü.A. ve oğlu S.A., motosikletle H.B.'nin oturduğu tek katlı müstakil evin önüne geldi. Kapı zilini çalan baba Ü.A., H.B.'nin evde olmadığını anlayınca, oğlu S.A.'yı pencerenin demir parmaklıkları arasından içeriye soktu.

PET ŞİŞEDE SAKLANAN ALTINI VE PARAYI ALDI

S.A., babasının yönlendirmesiyle mutfak tezgahının altındaki 15 çeyrek altın ve 500 lira nakit paranın bulunduğu pet şişeyi aldı. Aynı noktadan geri çıkan S.A. ve babası Ü.A., geldikleri motosiklete binip, olay yerinden ayrıldı. Bir süre sonra eve gelen H.B., mutfak tezgahının altında altın ve paraları göremeyince durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen polis, evde incelemelerde bulundu. Polis, hırsızlık yapan kişilerin evin kapı ve pencerelerini zorlamadan girdiklerini, çalınan altın ve paraların elleri ile koymuş gibi bulduklarını tespit etti.

SOYULAN KİŞİ EV SAHİPLERİ ÇIKTI

Komşuların ifadesine başvuran polis, bir kişinin yanında küçük bir çocukla evin kapısına geldiğini söyledi. Bunun üzerine çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, Ü.A. ve S.A.'nın görüntülerine ulaştı. Ev sahibi H.B., kendisine gösterilen görüntülerde, Ü.A.'nın arkadaşı olduğunu söyledi. Gözaltına alınan Ü.A., emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf etti. Oğlu S.A.'nın ise psikolog eşliğinde ifadesine başvuruldu. Çalınan altınlar H.B.'ye geri iade edilirken, Ü.A.'nın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem