10 yıl içinde 1 milyar kişi kez kripto para kullanacak

10 yıl içinde 1 milyar kişi kez kripto para kullanacak

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, önümüzdeki 10 yıl içinde 1 milyar kişinin en az bir kez kripto para kullanmış olacağını söyledi.

Kripto para piyasalarında sürekli dalgalanma yaşanması ve bunun en azından şu an için temelde bir yatırım ve spekülasyon aracı olarak kullanılması, kriptonun geleceği hakkında soru işaretleri doğurmuş durumda. Pek çok kişi geleceğin para birimlerinin kriptolar olacağına inanıyor belki ama, kriptonun finans dünyasında bir geleceği olmadığını düşünenlerinin sayısı da hiç az değil. Üstelik bu isimler arasında saygın yatırımcılar ve finansal uzmanlar yer alıyor. Devletlerin kriptoya karşı mesafeli durması da bu girişimin geleceği hakkında şüphe yaratıyor.

Ancak tüm bu soru işaretleri kriptonun geleceğine inananların güvenini sarsmak için yeterli olmuyor. Her şeye rağmen kriptoya büyük umutlardan bağlayan bu isimlerden biri de Coinbase CEO’su Brian Armstrong. Armstrong’a göre 10 yıl içinde kripto para kullanan kişilerin sayısı 1 milyarı aşacak.

Kripto parada yeni vurgun! BitMart 196 milyon dolar kaybetti!

Milken Institute’nün düzenlediği konferansta konuşan Coinbase CEO’su, 10 yıl içinde 1 milyar kişinin en az bir kez kripto para kullanmış olacağına inanıyor. Bunlardan bir kısmının da kripto dünyasında kalıcı olacağını düşünüyor. Bugün bu rakam 200 milyona ulaşmış durumda. Ancak 1 milyar yine de iddialı bir rakam olarak değerlendirilebilir. Zira kripto piyasasında yaşanan patlama sebebiyle bu alana ilgi duyan kişi sayısı zaten olağan dışı bir hızda artmış durumda. Hal böyleyken önümüzdeki beş yıl içinde 200 milyondan 1 milyara çıkması sürpriz olacaktır. Ancak Armstrong’a göre gidişat bunu gösteriyor. Armstrong’un bu öngörüsünde ne kadar haklı olduğunu bekleyip göreceğiz.

Apple NFC yüzünden mahkemelik olabilir

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji