100 TL ile 5 Euro’yu göstererek Türkiye ekonomisini anlattı

Sokak röportajında bir gencin elindeki 5 Euro ve 100 TL’yi göstererek Türkiye ekonomisini anlatması sosyal medyada gündem oldu.

Elinde tuttuğu banknotları gösteren genç, “Avrupalı 5 Euro kazanmak için yarım saat bile çalışmazken biz 100 TL kazanmak için 8 saat çalışıyoruz. Yarım saatlik emekle 8 saatlik emek eşit” dedi.

Sokak röportajı yapıldığı sırada Türkiye ekonomisi ile Avrupa’nın ekonomisini karşılaştırarak anlatan bir genç sosyal medyada gündem oldu. Sade Vatandaş adlı Youtube kanalına konuşan genç şu ifadeleri kulandı:

“Bak tek bir şey anlatacağım. Şu 5 Euro. Avrupa’da çoğu ülkenin kullandığı para biriminden. Adam bunu kazanmak için belki yarım saat bile çalışmıyor. Şu 100 TL. Burada bizim milletimiz bunu kazanmak için günde 8 saat çalışıyor. 5 Euro 100 TL’ye eşit. Yarım saatlik emekle 8 saatlik emek eşit. Anladın mı dayıcım, ben sana bunu anlatmaya çalışıyorum. Sen kendini Afrika ile kıyaslama. Sen kendini Euro ile kıyaslayacaksın çünkü biz gelişmekte olan bir ülkeyiz. Aç ülke değiliz. ”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Medya