12 Dev Adam kaybetti ama aradığını buldu!

12 Dev Adam kaybetti ama aradığını buldu!

Türkiye, Yeni Zelanda’ya kaybetmesine rağmen 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılabilmek için elemelerde oynamaya hak kazandı.A Milli Basketbol Takımı, FIBA Dünya Kupası O Grubu klasman maçında Yeni Zelanda'ya 102-101 mağlup olmasına...

Türkiye, Yeni Zelanda’ya kaybetmesine rağmen 2020 Olimpiyat Oyunları’na katılabilmek için elemelerde oynamaya hak kazandı.

A Milli Basketbol Takımı, FIBA Dünya Kupası O Grubu klasman maçında Yeni Zelanda'ya 102-101 mağlup olmasına rağmen olimpiyat elemelerine katılmaya hak kazandı.

Dongguan Spor Salonu'nda oynanan müsabakaya Doğuş Albay, Melih Mahmutoğlu, Cedi Osman, Metecan Birsen ve Semih Erden ilk beşiyle çıktı.

Karşılaşma öncesinde Türkiye'nin maksimum 18 sayıyla, Yeni Zelanda'nın ise maksimum 36 sayıyla mağlup olduğu senaryolarda dahi iki takım da olimpiyat elemelerine katılabileceklerdi. Bu nedenle tarafların rahat bir oyun ortaya koydukları bir müsabaka izledik.

Müsabakanın ilk çeyreğini 31-26 önde tamamlayan Türkiye, devreye 53-50'lik skorla üstün girdi.

Üçüncü çeyreği 77-74 önde tamamlayan A Milli Takım, son çeyrekte üstünlüğünü koruyamadı ve maçtan 102-101 mağlup ayrıldı.

Türkiye'nin en skorer oyuncusu 32 sayıyla Cedi Osman olurken, Yeni Zelanda'da ise Robert Loe ve Isaac Fotu 17 sayıyla oynadılar.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor