’12 Eylül, Milletimizin özgürlüğüne vurulmak istenen  ne ilk ne de son darbedir’

’12 Eylül, Milletimizin özgürlüğüne vurulmak istenen  ne ilk ne de son darbedir’

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, 12 Eylül  1980 darbesinin 39. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "12 Eylül, Milletimizin özgürlüğüne vurulmak istenen  ne ilk ne de son darbedir....

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, 12 Eylül  1980 darbesinin 39. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "12 Eylül, Milletimizin özgürlüğüne vurulmak istenen  ne ilk ne de son darbedir. O gün kapitalizmin çocukları kazanmış olduklarını  düşünseler de kaybetmişlerdir" ifadelerini kullandı.

Köse'nin açıklaması şöyle:

Bugün 12 Eylül 1980 darbesinin, Eylül’ü Kara Eylül yapan, Türkiye’nin  üzerine kara bir bulut gibi çöken o melun günün 39. Yıldönümü” 

Bu kara günün yıldönümünde, Millet adına özgürce konuşabilmek Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim için bir kıvanç ve gurur meselesidir. 12 Eylül  Türkiye’nin geleceği ve ilerlemesine kurulmuş hain bir tuzaktır. O gün  milletin körpecik evlatları kızıl ve kara emperyalizmin oyunlarına kurban  edilmek istenmiştir.

Biz her türlü emperyalizmin ülkemiz üzerindeki oyunlarını bozmak, ülkemizi  bütün dış güçlerin uzantılarından korumak isteyen o kutlu yolculardan olma  yolunda ilerleyeceğiz. 12 Eylül, Milletimizin özgürlüğüne vurulmak istenen  ne ilk ne de son darbedir. O gün kapitalizmin çocukları kazanmış olduklarını  düşünseler de kaybetmişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de milletimizin açtığı yolda, bu vatanda yeşeren özgürlük, barış, hoşgörü gibi  tüm insani değerleri koruma ve geliştirme yolunda el birliğiyle ve var  gücümüzle çalışacağız

Politika