12 HKP'li adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı

12 HKP'li adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı

ABC Haber MerkeziKızıldere Katliamı anması için Kadıköy'de toplanan Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri gözaltına alındı. Vatan Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen ve bir gün boyunca gözaltında tutulan HKP üyeleri tutuklama...

ABC Haber Merkezi
Kızıldere Katliamı anması için Kadıköy'de toplanan Halkın Kurtuluş Partisi üyeleri gözaltına alındı. Vatan Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen ve bir gün boyunca gözaltında tutulan HKP üyeleri tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme HKP'lileri adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bıraktı.

d416879d-fee0-4104-a138-765e7fd575b7.jpg

 Kurtuluş Partisi Gençliği gözaltına alınan 12 HKP üyesi için açıklama yaparak gözaltıların serbest bırakılmaları talep edilmişti. Partilerinin legal olduğunu ve Mahir Çayan'ı anmanın meşru hakları olduğunu dile getiren Kurtuluş Partisi Gençliği'nin açıklamaları şöyle:

'DERHAL SERBEST BIRAKIN'
"Kızıldere anması için Kadıköy'de toplanan yoldaşlarımız parti bayrakları, Mustafa Kemal bayrakları, 'Kahrolsun Emperyalizm' yazan dövizler nedeniyle gözaltına alındı. Mustafa Kemal'in "Bağımsızlık benim karakterimdir" sözü suç değildir. Partimiz legal bir partidir. Amblemli bayraklarımızı taşımak suç değildir. 'Kahrolsun Emperyallizm' demek suç değildir. Mahir Çayan ve arkadaşları terörist eğildir! Yoldaşlarımızı anmak bizim meşru hakkımızdır. Gözaltına alınan parti arkadaşlarımız derhal serbest bırakılsın."

whatsapp-image-2018-04-01-at-14.21.49-(1).jpegwhatsapp-image-2018-04-01-at-14.21.49.jpeg