12 yaşındaki çocuk tek başına Bali'ye tatile gitti!

12 yaşındaki çocuk tek başına Bali'ye tatile gitti!

Basının Drew takma adını verdiği çocuk önce annesine Endonezya'nın balayı adası Bali'ye gitmek istediğini söyledi ancak annesi oğlunu reddetti.Bunun üzerine çocuk önce  ailesinin kredi kartını çaldı  ardından da kendi...

Basının Drew takma adını verdiği çocuk önce annesine Endonezya'nın balayı adası Bali'ye gitmek istediğini söyledi ancak annesi oğlunu reddetti.

Bunun üzerine çocuk önce  ailesinin kredi kartını çaldı  ardından da kendi pasaportunu yanına alarak internetten 12 yaşındakilere refakatçi olmadan uçuş izni veren bir havayolu şirketi ayarladı.

AFP'nin aktardığına göre, ailesine okula gittiğini söyleyip evden çıkan Drew önce yerel tren istasyonuna ardından da havalimanına gitti.  Önce Perth kentine uçan çocuk buradan da Bali'ye giden uçağa bindi. Çocuğuyn sadece Perth'deki havalimanında sorgulandığı, görevlilerin kendisine 12 yaşından büyük olduğunu kanıtlaması için kimlik sorduğu açıklandı.

A Current Affair'e konuşan Drew "Bana 2 yaşından büyük olduğumu ve ortaokula gittiğimi kanıtlamam için öğrenci kimliğimi sordular" dedi. Drew sözlerine de "Çok iyiydi çünkü bir maceraya çıkmak istemiştim" diye devam etti. Drew Bali'ye varmasının ardından da lüks bir otele yerleşti. Buradaki yetkililere kızkardeşinin otele varmasını beklediği yalanını söyledi.

9 GÜN SONRA BULUNDU
Okulu Drew'ın gelmediğini aileye bildirince ailesi polise haber verdi. Avustralyalı yetkililer ilk kayıp ihbarından 9 gün sonra, 17 Mart'ta çocuğu Bali'de buldu. Çocuğun Bali'de kaç gün kaldığı ise açıklanmadı.

Anne Emma polisin kendisini aramasının ardından çocuğunu almak için Bali'ye uçtu. Channel Nine kanalına konuşan anne, "''Hayır'dan anlamıyor. İşte şu an Endonezya'da böyle bir çocuğum var" dedi. Çocukların uçuşu konusunda daha sıkı önlemler alınması çağrısı yapan Emma, "Çok basit, sistemimizde (Avustralya) bir sorun var" diyerek isyan etti.

Bu tatil kaçamağı aileye 8.000 Avustralya dolarına (yaklaşık 25 bin TL) mâl oldu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya