15 Temmuz Gazisinin paylaştığı video tepki çekti

15 Temmuz Gazisinin paylaştığı video tepki çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öptüğü, Sedat Peker’in araba hediye ettiği “15 Temmuz gazisi” Ahmet Onay’ın, kan tuttuğu için fenalaştığı video sosyal medya da paylaşıldı.

15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanında “yaralandığı” belirtilen ve AKP’li Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan’ın yerde yatarken alnından öptüğü 18 yaşındaki Ahmet Onay, meydanlardaki “demokrasi nöbeti”ni sürdüreceklerini söylemişti. Onay’ın olaylar sırasında ayağında çizik olduğu ve kan tuttuğu için yanında bulunan bir kişi tarafından ayağının bağlandığı iddia edildi.

Söz konusu videoda ise Onay’ın yanında bulunan kişi “Ayağında sadece çizik var seni kan tuttuğu için bağlıyorum” dediği duyuluyor.

Ahmet Onay’la ilgili çıkan haber şöyle:

Ailesiyle Esenyurt’ta yaşayan Onay, darbe girişiminden haberdar olduktan sonra arkadaşlarıyla Atatürk Havalimanına gitti. Onay, burada darbe girişimine karşı verdiği mücadele sırasında yaralandı. Yere yığılan Onay’ı, özel uçağı Atatürk Havalimanı’na inen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanına giderek alnından öptü. Cep telefonuyla çekilen bu görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasıyla Onay, darbe girişimine karşı duruşun sembol isimlerinden biri oldu.

Hastanedeki tedavisinin tamamlanmasının ardından meydanlarda “demokrasi nöbeti”ni sürdüren Onay, o gece yaşadıklarını AA muhabirine anlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem