15 Temmuz gecesi ‘Darbe bildirisi’nin TRT’den önce başka bir kanalda okunduğu ortaya çıktı!

15 Temmuz gecesi ‘Darbe bildirisi’nin TRT’den önce başka bir kanalda okunduğu ortaya çıktı!

15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimi sırasında gece 12'den sonra TRT'de yayınlanan 'darbe bildirisi'nin saat 23:23 sıralarında Ahaber...

15 Temmuz 2016 gecesi darbe girişimi sırasında gece 12'den sonra TRT'de yayınlanan 'darbe bildirisi'nin saat 23:23 sıralarında Ahaber ekranlarında okunduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz 2016’daki FETÖ’cü darbe girişiminin bildirisi saat gece yarısı 12’den sonra TRT’de okunmuştu. Ancak, FETÖ’cülerin darbe bildirisinin TRT’den önce A Haber’de okunduğu ortaya çıktı. A Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün, saat 23:23 sıralarında FETÖ’cülerin darbe bildirisini okudu.

AHABER BİLDİRİ ALEYHİNDE İFADE KULLANMADI

Odatv’nin edindiği bilgilere göre; AKP’liler kendi aralarında, “Pelikancılar”ı hedef alarak 15;Temmuz gecesi A Haber’de FETÖ’cü darbecilerin bildirisinin okunduğu görüntüleri paylaşıyor. Akgün daha sonra “Başbakan’ın yaptığı açıklamada bir kalkışmadan söz edilmişti ancak arkadaşlarımın bana ilettiği notta Genelkurmay Başkanlığı’nın ülke yönetimine el koyduğu belirtiliyor” ifadelerini kullandı. A Haber'in FETÖ'cü askerlerin bildirisi için "TSK'dan yapılan açıklama" demesi ve bildiriye aleyhinde ifade kullanmaması dikkat çekiyor.

                                                         TRT'DE YAYINLANAN BİLDİRİ VE SAATİ

                                                         AHABER'DE YAYINLANAN BİLDİRİ VE SAATİ

Politika