15 Temmuz iddianamesinde çarpıcı Hakan Fidan detayı!

15 Temmuz iddianamesinde çarpıcı Hakan Fidan detayı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı 15 Temmuz çatı iddianamesinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Genelkurmay Başkanlığı'na darbe girişiminden saatler önce yaptığı ziyaretle ilgili görüntüler de girdi. İddianameye...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı 15 Temmuz çatı iddianamesinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Genelkurmay Başkanlığı'na darbe girişiminden saatler önce yaptığı ziyaretle ilgili görüntüler de girdi. İddianameye göre, Fidan saat 16:00 sularında geldiği Karargah'tan darbe girişiminin başlamasından 1 saat önce ayrıldı.
Karar'dan Kenan Butakın'ın haberine göre 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Başkanlığı'nda yaşananlara yönelik hazırlanan çatı iddianamesinde yeni görüntülere de yer verildi. Darbe girişiminden saatler önce bir ihbarla hareketlilik olduğunu tespit eden MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Genelkurmay Başkanı Org. Hulisi Akar'ı uyarmak için Karargah'a yaptığı ziyaretin detayları da iddianameye girdi. Görüntülerde Hakan Fidan'ın FETÖ'cülerin baskınından 1 saat önce Genelkurmay'dan ayrıldığı görülüyor.

Kamera kayıtlarında yer alan saatlerde, Fidan saat 20.22'de karargahtan ayrıldıktan 1 saat sonra 21.22'de darbeciler karargaha giriyor.

kubra1.png

İddianamede ifadelerine yer verilen şüpheliler ise ısrarla Fidan'ın baskından 15-20 dakika önce Karargah'tan ayrıldığını iddia etti. Görüntüde ayrıca Fidan'ı şüpheli Üsteğmen Kübra Yavuz'un uğurladığı görülüyor.

Ahmet Yıldız ifadesinde Fidan'ın, akşam saatlerinde Genelkurmay Bas¸kanı’nın makamında oldugˆunu korumasının da alt kattaki koridorda bekledigˆini söyledi. Yıldız "MI·T Mu¨stes¸arı Hakan FI·DAN hatırladıgˆım kadarı ile 20:45 sıralarında Genelkurmay Bas¸kanlıgˆı kararga^hından ayrıldı. FI·DAN c¸ıktıktan 10-15 dakika sonra bulunduğumuz komuta katında bir gu¨ru¨ltu¨ oldu. Oktay Yarbay ile kendisinin koridora c¸ıktıgˆında özel kuvvet üniformalı askerler girdi" dedi.

İsa Akın ise Fidan'ın saat 16:00'da geldiğini öğrendiğini ve Akar'la görüşmesinin 20:00'ye kadar sürdüğünü anlattı. Diğer şüpheli ve tanıklarda benzer ifadeler verdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem