15 Temmuz paralarının başına Fettullah Gülen ile fotoğraf çektiren Maliye Bakan Yardımcısı'nın özel kalem müdürünün eşi getirildi

15 Temmuz paralarının başına Fettullah Gülen ile fotoğraf çektiren Maliye Bakan Yardımcısı'nın özel kalem müdürünün eşi getirildi

15 Temmuz Darbesi sonrası hayatı kaybedenler ve yaralananlar için toplanan parayı yöneten Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü'ne Fettullah Gülen ile fotoğraf çektirmeye Pensilvanya'ya giden Maliye Bakan Yardımcısı getirildi.

15 Temmuz Darbesi sonrası hayatı kaybedenler ve yaralananlar için toplanan parayı yöneten Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü'ne dikkat çeken bir atama yapıldı. 

Cumhuriyet'ten Sefa Uyar'ın haberine göre, Maliye Bakan Yardımcısı ve eski AKP milletvekili Nureddin Nebati’nin özel kalem müdürü Ramazan Güngör’ün eşi Fatma Güngör’ün, yaklaşık bir ay önce vakfa genel müdür yapıldığını söyledi. .

Nebati, Pensilvanya’ya giderek FETÖ lideriyle fotoğraf çektiren AKP’liler arasındaydı.

269072-814x458.jpg

15 Temmuz Hakkaniyet Ocakları Genel Başkanı Ufuk Yegin'in verdiği bilgilere göre, Fatma Güngör aynı zamanda AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör’ün kızı.

Yegin, Bakan Yardımcısı Nebati’nin, vakıfta yapılan toplantıda Güngör’e “Sayın Genel Müdürüm” diye hitap ettiğini de kaydetti. 

REDDETTİ

Cumhuriyet'in ulaştığı Fatma Güngör, aile bağlarına yanıt vermezken, vakıfta genel müdürlük görevi olmadığını ifade etti. İstifa eden bir yönetim kurulu üyesi yerine “vakıf işlerinin yürütülmesi için sözlü olarak görevlendirmesinin yapıldığını” belirten Güngör, “Sosyal hizmet uzmanıyım. Buradaki faaliyetleri yürütmek üzere bulunuyorum. Yazılmış bir görevlendirme yok. Zaten kamu çalışanıyım” dedi.

 

 

 

Politika