16 bakanın şahitlik yaptığı evlilik mahkemelik oldu: Zehra Taşkesenlioğlu'ndan boşanmak isteyen Ünsal Ban'dan çok konuşulacak açıklamalar

16 bakanın şahitlik yaptığı evlilik mahkemelik oldu: Zehra Taşkesenlioğlu'ndan boşanmak isteyen Ünsal Ban'dan çok konuşulacak açıklamalar

Ak Parti Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, 2019’da evlendiği THK eski rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban ile boşanıyor.

ABC Gazetesi

AK Parti Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, 2019’da evlendiği THK eski rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban ile boşanıyor. Boşanma sürecinde Prof. Dr. Ünsal Ban bugün sosyal medya hesabından çok konuşulacak tweetler attı. Bu paylaşımlardan en önemlisi, Zehra Taşkesenlioğlu'nun, boşanmak istediği kocası Ünsal Ban'dan istediği 2 buçuk milyon dolar.
Ünsal Ban'ın paylaşımları şöyle:

Sevgili dostlar 2019 yılında evllik yaptığım Zehra Taşkesenlioğlu tamamen yalan ve iftiralarla dolu  bir dilekçe ile benden maddi 50 Milyon manevi 20 milyon para istemektedir. Kamuoyuna duyurulur… bundan sonra bende açık olmak zorundayım.. herşeyi yazma hakkım doğmuştur.
Tamamen yalan ve iftiralarla dolu olan bir boşanma dilekçesi,  haysiyetimi, onurumu çiğnemiştir..Şunun bilinmesini isterim ki bundan sonra açıklayacağım bilgiler, dökümanlarla uğrayacağım ölüm tehditi, zararlardan tamamen Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve zehra taşkesenlioğlu sorumludur.
Zehra Taşkesenlioğlu evlenince bana 2.500.000$ vermiş. Nasıl vermiş nerede vermiş  o kadar parası varmıymış muamma. Şirketimde o kadar para vardı diyor. Bakılacak kayıtlara ..madem o kadar parası varmış göreceğiz. YALAN YALAN YALAN YAZMAYCAKTINIZ
Yakında videolar, whatsupp yazışmaları ile beraberiz inşallah.

Ailenin mal varlığı ve ilişkileri 
Zehra Taşkesenlioğlu'nun kan bağları da önemli. Ağabeyi, Ali Fuat Taşkesenlioğlu Taşkesenlioğlu 1996 yılından 2012 yılına kadar Bank Asya'da üst düzey görevlerde bulundu.

ante.jpg

(Soldan ikinci: Ali Fuat Taşkesenlioğlu - Sağdan üçüncü: Hakan Atilla)

Hakan Atilla'yı ABD o gönderdi

17 Aralık 2013 tarihindeki soruşturmasında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan‘ın tutuklanmasının ardından 2014'te Ali Fuat Taşkesenlioğlu Halk Bankası Genel Müdürü olarak atandı.2018 yılında da Ali Fuat Taşkesenlioğlu SPK Başkanı oldu. 2022 yılı nisan ayında görev süresi dolunca bırakmak zorunda kaldı.

Kayınbiraderi, Taşkesenlioğlu görevden alındığı gün imalı tweet attı

Ünsal Ban, kayınbiraderinin görevden alındığı gün ilginç bir tweet paylaştı şunları yazdı:

Hayatı anlamak için, hancı ve yolcu meselesini her yönüyle çok iyi bilmek gerekir.

Bugüne gelirsek, 16 bakanın kurtaramadığı evlilikte bahsedilen tazminat ve paralar milyon dolarlarla ifade ediliyor. Ünsal Ban'ın boşanmak üzere olduğu eski AK Parti Erzurum milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu için yazdığı ifade mutlaka araştırılmalı.
Zehra Taşkesenlioğlu evlendikleri zaman 2 buçuk milyon dolar mı verdi kocasına?
Eğer 2 buçuk milyon dolar verdiyse bu para nereden geldi?

 

 


 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem