'16 Nisan'dan sonra dengelerin her gün değişeceği bir döneme girilecek'

'16 Nisan'dan sonra dengelerin her gün değişeceği bir döneme girilecek'

Türkiye Komünist Partisi MK üyesi Kemal Okuyan, Ankara NHKM'de düzenlenen "Ankara Havası" programının konuğu oldu. Erkan Yıldız ve Ali Somel'in sunumuyla yapılan programda referandum sürecine dair değerlendirmelerde bulundu.Dinleyicilerden...

Türkiye Komünist Partisi MK üyesi Kemal Okuyan, Ankara NHKM'de düzenlenen "Ankara Havası" programının konuğu oldu. Erkan Yıldız ve Ali Somel'in sunumuyla yapılan programda referandum sürecine dair değerlendirmelerde bulundu.

Dinleyicilerden gelen "Dünyada yükselen krizin yeni bir devrimci krize olanak sunup sunmayacağı" sorusunu yanıtlayan Okuyan, devrimsiz bir dönemde karşı devrim yaşandığını belirtirken, "Şimdi o karşı devrim dönemi çözülüyor. İnsanlık bu karşı devrim sürecine önemli gedikler açacak" dedi.

'BUNU KUTSAYANLAR LİBERALLERDİ'

AKP iktidarında insanlara yönelik çürütücü saldırıyla nasıl başa çıkılacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Okuyan, "Çürümeyi halkın değerleri olarak kutsayanlar liberallerdi. Cehalet, riya sevilmez. Bizim insan sevgimiz ve bugünkü insanlara bakışımız arasında fark var. Bugün en gelişkin ahlak bu düzeni değiştirmeyi amaçlamaktır. İnsanlarda bunu çoğalmaya çalışacağız, yeni bir insanlık kuracağız. Ekim Devrimi gerçekleştiğinde Rusya'da tablo çok daha ağırdı, buradan devrim çıkarıldı. Biz de yaparız" diye konuştu.

Türkiye'de direnenlerin ilkesizliğe mahkum edilmek istendiğini vurgulayan Okuyan, "Bu ülkede Kurtuluş Savaşı'na karşı her türlü saldırıya başvuruldu. Emperyalizmin hesaplarını bozan bir savaştı bu. Şimdi büyük bir riyakarlıkla karşı karşıyayız. 18 Mart dolayısıyla bugün 'antiemperyalist mücadele' deniliyor. Ne zamandan beri emperyalist bir savaş antiemperyalist oluyor. Osmanlı savaşın ittifak kuvvetlerinden biri. Bu baştan aşağı riyakarlık" dedi.

kemal2.jpg

'DENGELER HER GÜN DEĞİŞECEK'
16 Nisan'dan sonra dengelerin her gün değiştiği bir döneme girileceğine işaret eden Kemal Okuyan, bu dönemin olanaklarına odaklanmak gerektiğini dile getirdi. 

CHP'nin İzmir'de AKP'ye afiş asması için yer tahsis etmesini eleştiren Kemal Okuyan 'hayır' cephesinin bazıları tarafından riya üzerine kurulduğunu söyledi. CHP'nin referandumda toplumdaki çürümeye oynadığını ileri süren Okuyan, "CHP, AKP'lilere şirin gözükmek üzerine siyaset kuruyor. Bugün çürümeyi durdurmak istiyorsak 'hayır' oylarının başka türlü artmasına odaklanmalıyız. Bu Ekmeleddinle birlikte Haziran kitlesine yapılan saldırının devamı. Bu 16 Nisan'a ve 'hayır'a enerji de vermez" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem