16,5 yıl hapsi istenen Haluk Levent'e beraat

16,5 yıl hapsi istenen Haluk Levent'e beraat

Mahkeme heyeti, “çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak'' ve “yağmaya teşebbüs'' suçlarından 16.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan şarkıcı Haluk Levent’in her iki suçtan da ayrı ayrı beraatına karar verdi.Hürriyet'ten...

Mahkeme heyeti, “çıkar amaçlı suç örgütüne üye olmak'' ve “yağmaya teşebbüs'' suçlarından 16.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan şarkıcı Haluk Levent’in her iki suçtan da ayrı ayrı beraatına karar verdi.

Hürriyet'ten Ayşegül Usta'nın haberine göre; Hakkındaki beraat karına ilişkin kısa bir açıklama yapan Levent, “En çok ağrıma giden, o dönem savcı beni dinlemedi dahi. ifademi almadı. Direkt olarak mahkemeye çıkarıldım. Bizi çeteci, mafyavari insanlarla göstermişlerdi. Beraat aldığım için çok mutluyum ama geçmişe baktığımda da neden diyorum?'' dedi.

Bakırköy 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya başka suçtan tutuklu sanıklar Ali Rıza Garan ve Recep Demir ile bazı tutuksuz sanıklar katıldı. 9 yıldan 16.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılana Haluk Levent ise duruşmaya gelmedi.

Karar duruşmasında son sözleri sorulan sanıklar ve sanık avukatları beraat kararı verilmesini talep etti.

TÜM SANIKLAR 'ÇETE' SUÇUNDAN BERAAT ETTİ
İstanbul özel yetkili ağır ceza mahkemesinde 2010’da görülmeye başlayan ve özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından Bakırköy 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden 8 yıllık davada mahkeme heyeti tüm sanıkların çete suçundan delil yetersizliğinden beraatına karar verdi.

HALUK LEVENT’E BERAAT
Mahkeme heyeti, üzerine atılı suçu işlediğine dair her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden şarkıcı Haluk Levent’in “silahla haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla kurulmuş örgüte üye olmak'', “ bir kişiyi yönelik yağmaya teşebbüs suçundan'' beraatına karar verdi.