170 ABD Kongresi üyesinden Türkiye'ye sert mektup

170 ABD Kongresi üyesinden Türkiye'ye sert mektup

Önde gelen komite liderleri de dahil olmak üzere 170 ABD Kongresi üyesi, Türkiye'yi uyaran sert bir mektup yayınladı

ABD'de Senato'nun ardından Temsilciler Meclisi'nden 170 kongre üyesi Türkiye'deki insan hakları ihlallerini sert bir dille eleştiren ve bunlara karşı Dışişleri Bakanı Antony Blinken'i hareke geçme çağrısında bulunan bir mektup yayınladı.

ABD’de Temsilciler Meclisi 170 kongre üyesi Türkiye’deki insan hakları ihlallerini sert bir dille eleştiren ve bunlara karşı Dışişleri Bakanı Antony Blinken’i hareke geçme çağrısında bulunuldu.

ABD Kongresi’nden 54 senatör ortak bir mektuba imza atarak Başkan Joe Biden’dan Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerine karşı harekete geçmesi konusunda çağrıda bulunmuştu. Temsilciler Meclisi üyelerinin gönderdiği mektupta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert eleştiriler yöneltildi.

Demokrat Senatör Ron Wyden ve Cumhuriyetçi Senatör Marco Rubio öncülüğünde hazırlanan mektupta Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekilmişti. 100 üyeli senatoda 54 senatörün mektuba imza atması ve mektubun imzacıları arasında her iki siyasi partiden de isimler yer almıştı.
Mektubun orijinal hali için lütfen tıklayın

abd-kongre-mektup.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya