19 Mayıs Online Satranç Turnuvası’nın kazananları belli oldu

19 Mayıs Online Satranç Turnuvası’nın kazananları belli oldu

Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen “19 Mayıs Online Satranç Turnuvası”nın kazananları belli oldu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadele’yi başlatmasının 101. yıl dönümü ile Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen “19 Mayıs Online Satranç Turnuvası”nın kazananları belli oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun, 81 ili kapsayacak şekilde düzenlediği ve ‘İstanbul’ etabının Kartal Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ile birlikte organize edildiği “19 Mayıs Online Satranç Turnuvası” sona erdi. Turnuvaya, ülkemizi yurt dışında temsil eden sporcular ile satranç camiasının önde gelen isimleri katıldı.

En Yoğun Katılım Kartal’dan

Talha Emre Akıncıoğlu’nun moderatörlüğünde Satranç Avrupa Şampiyonları (WGM) Kübra Öztürk ile Tunahan Makarnacı’nın canlı analiz yaptığı turnuvada bir ilk gerçekleşti. Türkiye’den katılım, en fazla İstanbul’dan olurken, İstanbul’un 39 ilçesinden de Kartal, 737 satranç sporcusuyla turnuvaya en fazla katılım sağlayan ilçe oldu.

19 Mayıs’ın 101. Yılında, 101 Satranç Sporcusuna Ödül

İsviçre Sisteminde 13 tur ve 3+2 zaman temposunda oynanan turnuvada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Milli Mücadele’yi başlatmasının 101. yılına özel, 101 satranç sporcusuna ödülleri verildi.

Genel Sıralamada; Işık Can 600 TL+ Madalya, Muhammed Sinan 450 TL+ Madalya, Ahmet Dönmez 350 TL+Madalya, İlhan Serhat Salman 250 TL+ Madalya, Mert Tırak 200 TL+ Madalya, Yağız Çınar Akın, Furkan Büke, Atakan Eken, Deniz Seyhanoğlu, Serdar İhsan Sarıkavak, 150 TL+ Madalya, Tibet Tuna, Berkay Ekinci, Ali Dinç, Nevzat Orçun Aydın, Mehmet Karaca, Deniz Başat 100 TL+ Madalya ile ödüllendirirken, En Başarılı Kadın Sıralamasında; Sude Hereklioğlu 150 TL+ Madalya ile, En Başarılı Kartal İkametli Sporcu sıralamasında Yağız Çınar 150 TL+ Madalya ile, En Başarılı 12 Yaş Altı Sporcu sıralamasında Derin Başat 150 TL+ Madalya ile ödüllendirildi, derece alan diğer sporculara da madalyaları teslim edildi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de yaptığı açıklamada: “19 Mayıs’ın unutulmaz coşkusu ve sevgisi, satranç sporunun birleştirici gücü ile bu turnuvada bütünleşti. Gençliğin ve sporun adının geçtiği bu özel bayrama yönelik gerçekleştirilen turnuvada en yoğun katılımın ilçemizden olması, spora verilen değerin bir göstergesidir. Bu tarz gelişmeler bizi oldukça memnun ediyor. Spor faaliyetlerini sürdürebilecekleri çok özel projelerimizde gençlerimizle daha çok buluşacağız. ‘Gençliğimiz var’ diyoruz, gençliğimizden ve gençlerimizden aldığımız enerji ile daha çok iş başaracağız. Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı ve dereceye giren kardeşlerimi tebrik ediyorum.” Dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor