2 yaşındaki çocuk maske takmayı reddetti, anne ve diğer çocukları uçaktan indirildi

2 yaşındaki çocuk maske takmayı reddetti, anne ve diğer çocukları uçaktan indirildi

ABD'de bir anne, beraberinde yolculuk yaptığı 2 yaşındaki çocuğu maskeyi yüzünde tutamayınca görevliler tarafından uyarıldı. Çocuk maske takmaya direnince anne ve diğer 6 çocuğu uçaktan indirildi

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) bir anne 2 yaşındaki çocuğu maske takmayı reddedince 6 çocuğuyla birlikte uçaktan indirildi.

ABD'nin Orlando kentinden New York'a giden JetBlue Hava Yolları'na ait uçakta görevlilerin, çocuğu maske takmadığı için uçaktan indirdiği anne Chaya Bruck "Bu, ben ve ailem için travma etkisi yarattı" şeklinde konuştu.

ABC News'in haberine göre, Bruck çarşamba günkü uçuş öncesi 2 yaşındaki en küçük çocuğu Dina'ya yüz maskesi takmaya çalıştı ancak çocuk maskeyi yüzünde tutmadı.

Haberde kadının kendisini uyaran görevliye, "Ne yapayım, ellerini mi bağlayayım?" diye sorduğu aktarıldı. Habere göre görevli, kadına hava yolu şirketinin sıfır tolerans politikası olduğunu belirterek "Uçaktan inmek zorundasınız" yanıtı verdi.

Uçaktaki diğer yolcuların kadın ve çocuklarının uçaktan indirilmesine tepki gösterdiği belirtildi.

ABD hava yolu şirketleri Covid-19 salgını nedeniyle uçaklarda alınan önlemleri güçlendiriyor. Maske takmanın 2 yaşından büyük çocuk ve yetişkinler için zorunlu olduğu uçaklarda bu kurala uymayanlar uçuştan men ediliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem