2021 Yılının İlk Ramazan İftarı Başlıyor! TRT Kanalında Bu Ramazan Bizleri Neler Bekliyor?

2021 Yılının İlk Ramazan İftarı Başlıyor! TRT Kanalında Bu Ramazan Bizleri Neler Bekliyor?

2021 yılının ilk ramazan iftarını bu akşam yapacağız. Peki bu mübarek günde TRT kanalında bizleri neler bekliyor? İşte covid-19 ile oruç tutma ile ilgili tüm bilgiler

 Müslüman alemi için büyük önem taşıyan ramazan ayı, tüm evlerde coşkuyla karşılanıyor. Ramazan ayında değişen hayat düzenimizle birlikte akıllarda ilk olarak ne yiyeceğimiz, nasıl açlık sorunumuzu çözeceğimiz ve susuzluk çekmemek için sahurda neler yemeli neler yememeliyiz geliyor. Orucun tutulduğu ardından büyük bir heves ve iştahla iftarların hazırlandığı bu ayda tüm Müslümanlar paylaşmayı, aç kalmayı, bir başka Müslüman kardeşini düşünmeyi, nimetlerin kıymetini öğreniyorlar.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ramazan temasını açıkladı: “Şifa Ayı Ramazan”

Tüm günün vermiş olduğu açık ile yemeyeceğimizden fazlasını hazırlama isteğimiz olsa da nimetin önemini öğreniyoruz. Geçtiğimiz yıllardaki ramazan ayların farklı olarak geçen yıl ve bu yıl korona virüs ( Covid-19 ) etkileri ile ramazanı ihya etmeye çalışacağız.

Ramazan Ayı TRT’de Bizleri Neler Bekliyor

 

 Ramazan ayını farklı bir ruh ve atmosferle geçirdiğimiz ve buna uygun programlar izlemeye çalıştığımız mübarek bir aydır. TRT 1 ise bizler için bu ayda yine dopdolu bir yayın akışı sunuyor. Bu yıl 5'incisi düzenlenecek olan, TRT 1'in "Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması “ ve bunun yanında “İftar Özel Programı" Mustafa Cihat'ın eşsiz sunumuyla ramazan ayı boyunca sizleri TRT 1 ekranlarına 18.30'da çağırıyor.

Ramazan'ın Ruhu TRT'nin özel içerikleriyle yaşanacak

TRT 1 Çocuklara, Belgesel İzleyicilerine, Müzik Severlere Neler Sunuyor

 

 Tabi ki ramazan ayında sadece yetişkinler için ramazan sohbetleri dışında TRT 1 bizlere ve farklı izleyici kitlesine farklı içerikler sunmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere Türkiye’nin çocuklar tarafından en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk, yine çocukları eğitirken eğlendirmeyi de ihmal etmiyor. Ramazana özel olarak hazırladıkları "Ramazan Tayfa", "Ramazan Davulcusu” ve "Ramazan Şarkıları" çizgi filmlerini sevimli izleyicileriyle buluşturmayı planlıyor. TRT Belgesel ise izleyicilerine 6 adet farklı belgeseli izleyicilerine sunmayı planlıyor. Bu kıymetli belgesellerden bazıları; "Müslüman Gibi Yaşamak",  "Buna Değer", "Bir Gün" gibi önemli ve ilgiyle izlenebilecek belgeseller olacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem