2022 Volkswagen Golf R Estate hakkında öne çıkanlar

2022 Volkswagen Golf R Estate hakkında öne çıkanlar

Yeni Volkswagen Golf R Estate model aracın tanıtımı yaz başlarında yapılmıştı.

Tabi bu tanıtım ön tanıtım şeklinde gerçekleştiği için araca dair birçok bilgiye ulaşamamıştık. Şimdi yeni Golf R Estate model araca dair ulaşabildiğimiz tüm ayrıntıları sizler ile paylaşıyoruz.

Söz konusu araçta ilk dikkat çeken güçlü motor kapasitesi ile geniş yükleme kapasitesine sahip olması. Daha birçok farklı özellik ve donanımı bulunan araçta bilinmeyenleri sizler ile paylaşıyoruz.

Önceki versiyonuna göre 349 milimetre uzunluğu artan yeni nesil Golf R Estate 4 bin 633 milimetre uzunluğa ulaşmış durumda. Bu uzunluğa ulaşmasının bir neden i olarak aks mesafesi gösterilen araçta dingil mesafesi 2 bin 620’den 2 bin 678 milimetreye ulaşmış durumda. Güncel Golf Estate 8 modeli ile de karşılaştırıldığında söz konusu aracın yaklaşık 20 milimetre kadar daha uzun olduğu görülmekte.

Aracın en önemli özelliğinden biri devasa bagaj hacmine sahip olması gösteriliyor. Standart Golf R araçlardan çok daha fazla bagaj hacmine sahip olan bu araç yaklaşık 611 litrelik alana sahip. Bu kadar ile sınırlı olmayan bagaj hacmi hareketli koltukların katlanması ile 1642 litrelik bir hacme ulaşıyor. Aracın boş ağırlığının 1630 kilo olduğu bagaj hacmi ile birlikte 1.9 tona kadar römork çekme gücünün bulunduğu belirtiliyor.

Volkswagen Golf R Estate Teknik Özellikleri
2.0 litre turbo benzinli motoru bulunan araç, 320 ps 420 nm tork güç üretecek kapasiteye sahip. 7 ileri şanzımana sahip olan bu araç 0-100 km/s hıza 4.9 saniye gibi bir sürede ulaşıyor. Aracın son hız limit elektronik olarak sınırlandırıldığı için en fazla 250 km hıza ulaşabiliyor. Haricen sunulan R Performans özelliği ile bu üst limit 270 km seviyesine çıkabiliyor.

Yakıt performansı olarak da dikkat çeken araç 100 kilometrede 7.2 litrelik tüketim gerçekleştiriyor. Performansı ile doğru orantılı olacak şekilde fren disklerine sahip olan aracın en dikkat çekici donanımları ise dört tekerden çekiş özelliğinin bulunması, adaptif hız sabitleyici, elektronik diferansiyel kilidi, IQ.LİGHT LED matrix farlar, specşial ve drift modlarıdır.

Aracın daha birçok donanım ve teknik özelliği bulunurken Almanya fiyatının 51 bin 585 Euro olarak açıklanması, Türkiye piyasa fiyatı konusunda da merak uyandırdı. Önümüzdeki günlerde Türkiye de satışa sunulup sunulmayacağını ve fiyatına dair bilgileri edindiğimiz takdirde sizler ile paylaşacağız.Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen sifiraracal.com’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. https://www.sifiraracal.com/ Detaylı bilgi için : https://www.sifiraracal.com/yardim/gizlilik-sozlesmesi

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji