21 YIL SONRA ŞEHİT İLAN EDİLDİ Firar ettiği düşünülen askerin kışlada kemikleri bulundu

21 YIL SONRA ŞEHİT İLAN EDİLDİ Firar ettiği düşünülen askerin kışlada kemikleri bulundu

İstanbul’daki Hasdal Kışlası’nda askerlik görevini yapan Piyade Er İsmet Işık’ın 21 yıl önce firar ettiği iddia edildi. İsmet Işık’ın iki asker tarafından öldürülüp kışlaya gömüldüğü ortaya çıktı.

Konyalı İsmet Işık, 2000 yılında İstanbul’daki Hasdal Kışlası’nda vatani görevini yapmaya başladı. Usta birliği olarak da kışlada kalan Işık, kantin sorumlusu yapıldı. Ancak Işık, 24 Haziran 2001’de bir arkadaşının yanına çay içmeye gideceğini söyledikten sonra ortadan kayboldu. Ertesi sabah askeri yetkililer, Konya’daki baba Durmuş Işık’ı arayıp, oğlunun kantindeki 800 lirayı alıp, firar ettiğini bildirdi. O dönemde yapılan tüm aramalara rağmen İsmet Işık’ın izine rastlanmadı.

ÖLDÜRÜLDÜĞÜ 14 YIL SONRA ORTAYA ÇIKTI

14 yıl sonra 2 asker tarafından gasp edilerek öldürüldüğü ortaya çıkan, kaybolduktan 19 yıl sonra ise kışlaya gömülen cesedinden geriye kalan kemikleri bulunan Piyade Er İsmet Işık’ın ailesi, oğullarının şehit kabul edilmesi için başvuruda bulundu. 21 yıl sonra şehitlik unvanı Işık’a verildi. Işık için bugün öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı ve Kur’an-ı Kerim okundu.

 

Meral Akşener: Şehit düşen Erol Yıldız’a Allah’tan rahmet diliyorum

Önceki ve Sonraki Haberler
Türkiye