25 yıldır taksi ve minibüs şoförlüğü yapan kadın: Şehirde kadın şoför olması büyük gurur

25 yıldır taksi ve minibüs şoförlüğü yapan kadın: Şehirde kadın şoför olması büyük gurur

Kırşehir'de, 25 yıldır taksi ve minibüs şoförlüğü yapan, bir çocuk annesi Fatma Işık (51), belediye otobüsü şoförlüğüne başladı. Kentin iki kadın belediye otobüsü şoföründen biri olan Işık, "Şehirde kadın şoför olması büyük gurur" dedi.

Kırşehir'de yaşayan Fatma Işık, uzun yıllar taksi ve minibüs şoförlüğü yaptıktan sonra belediyenin toplu taşıma otobüslerine şoför alımı yaptığını duyunca başvuruda bulundu. Başvurusu kabul edilen Işık, 5 ay önce belediye otobüsü kullanmaya başladı. Kentin 2 kadın otobüs şoföründen biri olan Işık, görenlerin de dikkatini çeken Işık: "Şehirde kadın şoför olması büyük gurur" ifadesini kullandı.

"EŞİM DE EN BÜYÜK DESTEKÇİM"

Evli ve bir çocuk annesi Işık, şoförlüğü çok sevdiğini belirterek, "Yaklaşık 5 ay önce otobüs şoförlüğüne başladım. Onun dışında 25 yıldır şoförüm. Taksi ve minibüs tarzı araçlar kullandım. Şoförlüğü çok seviyorum. 'Kadının yapabileceği en güzel meslek öğretmenlik' derler. Bana göre öğretmenlikten sonra en güzel meslek şoförlük gelir. Bu işi yaptığım için memnunum. Eşim de en büyük destekçim" dedi. Kendisini görenlerin şaşırdığını söyleyen Fatma Işık, "Vatandaşlar ilk başlarda şaşırdılar. Daha sonra çok mutlu oluyorlar. Şehirde kadın şoför olması büyük bir gurur. Herkes çok mutlu oluyor. Özellikle genç kızlarımız seviniyorlar" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem