250 bin dolarlık kripto para açığı oluştu

250 bin dolarlık kripto para açığı oluştu

Merkezi olmayan kripto para borsası (DEX) Bisq üzerinden gerçekleştirilen kripto para çalma işlemleri sonucunda yaklaşık olarak 250 bin dolarlık

Merkezi olmayan kripto para borsası (DEX) Bisq üzerinden gerçekleştirilen kripto para çalma işlemleri sonucunda yaklaşık olarak 250 bin dolarlık sanal para açığı oluştu.

Bu durum kullanıcıların kripto para borsalarına olan güvenini önemli ölçüde baltalamış oldu. Bu kripto para borsası daha önce de çeşitli güvenlik sorunları ile karşı karşıya kalmıştı.

kripto para

Birçok kişinin bildiği üzere sanal paralar anonim olarak işlem yapılan bir borsa üzerinden alınıp satılabilir. Ancak her ne kadar anonim olunsa bile yine de bazen çeşitli yazılım açıkları ortaya çıkabiliyor. Bu yazılım açıkları nedeniyle birçok kişinin mağduriyeti söz konusu.

Geçtiğimiz günlerde bir saldırganın sanal para borsasındaki açığı fark ettiği ve oradan saldırdığı söylendi. Bu saldırı sonucunda 3 Bitcoin ve 4000 XRP çalındığı ifade edildi. Bu da yaklaşık olarak 250.000 dolar civarına tekabül ediyor. Borsa bu çalma faaliyetinden sonra bir süre işleme kapatıldı. Ancak sorun giderilince hemen yeniden alış ve satış işlemleri başladı.

Sanal para piyasası günümüzün en önemli gerçeklerinden birisi olsa bile yine de bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Özellikle de kimi yazılım açığı bulunduran şirketler büyük bir risk altında diyebiliriz. Muhtemelen ilerleyen günlerde kripto para borsaları daha fazla güvenlik önlemi alacaktır.

Bella Hadid FaceTime üzerinden çıplak poz verdi!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji