2'si çocuk 5 kapkaç şüphelisi 120 saatlik kamera kaydı incelenerek yakalandı

2'si çocuk 5 kapkaç şüphelisi 120 saatlik kamera kaydı incelenerek yakalandı

Diyarbakır'da farklı tarihlerde kapkaç yapan 2'si çocuk, 5 zanlı, 120 saatlik kamera görüntülerinden tespit edilerek sivil polisler tarafından yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, motosikletli ve yaya olarak Bağlar ile Kayapınar ilçelerinde farklı tarihlerde kapkaç yöntemiyle hırsızlık yapan şüphelilere yönelik çalışma başlattı. Mağdurların ifadelerinden yola çıkan ekipler, 45 Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS), 57 iş yeri ve 32 siteye ait toplamda 120 saatlik güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Ekipler, yapılan çalışma sonucu şüphelilerin G.B, Ş.O., C.Ç ile yaşları küçük H.K. ile A.F. olduğunu saptadı.

5-kapkacci-kameralardan-tespit-edilip-yakalan-2-14476481-o.jpg

Olayların gerçekleştiği bölgede sivil olarak önlem alan polis ekipleri, bu sırada kapkaç yapmak için bölgeye gelen şüphelileri yakalayıp gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri sonrasında sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan zanlılardan H.K., G.B. ve A.F. tutuklandı, Ş.O. ve C.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

5-kapkacci-kameralardan-tespit-edilip-yakalan-4-14476481-o.jpg5-kapkacci-kameralardan-tespit-edilip-yakalan-5-14476481-o.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa