3 Aralık koronavirüs tablosu: 187 kişi hayatını kaybetti

3 Aralık koronavirüs tablosu: 187 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, güncel koronavirüs tablosunu yayınladı. Bakanlığın verilerine göre, Türkiye’de son 24 saatte 21 bin 495 kişi koronavirüse yakalandı. 187 kişi ise hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de son 24 saatte 355 bin 226 kişiye koronavirüs testi yapıldı, 21 bin 495 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı, 187 yurttaş ise koronavirüsten hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı ise 20 bin 193 olarak bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak, “Omicron varyantına ülkemizde rastlanmamıştır. Bu varyantta virüsün birden fazla gen bölgesinde mutasyona uğradığı bilinmektedir. Ön bilgilere göre Omicron varyantı daha hızlı bulaşmaktadır ancak daha çok hasta edici özellikte olduğunu gösteren bir bulgu yoktur” ifadelerine yer verdi.

Omicron varyantına ülkemizde rastlanmamıştır. Bu varyantta virüsün birden fazla gen bölgesinde mutasyona uğradığı bilinmektedir. Ön bilgilere göre Omicron varyantı daha hızlı bulaşmaktadır ancak daha çok hasta edici özellikte olduğunu gösteren bir bulgu yoktur. pic.twitter.com/I1Bvxg1bmc

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) December 3, 2021

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık