31. ayında Ankara'da katledilenler anıldı

31. ayında Ankara'da katledilenler anıldı

10 Ekim Ankara Katliamı'nda hayatını kaybedenler Ankara Tren Garı önünde anıldı. Anmada, IŞİD saldırısında hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının taşındığı pankart açıldı ve yere karanfiller bırakıldı. Katliamın...

10 Ekim Ankara Katliamı'nda hayatını kaybedenler Ankara Tren Garı önünde anıldı. Anmada, IŞİD saldırısında hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının taşındığı pankart açıldı ve yere karanfiller bırakıldı.
 
Katliamın üzerinden geçen 31 aya rağmen halen acıların unutulmadığı belirtilen anmada, katliama ilişkin görülen davada adaletin gelmediği sürece yaraların sarılamayacağı dile getirildi. Katliamda 3 kişinin ayaklarını kaybettiği, engelli kalan kişilerin olduğu belirtilirken, kimilerinin ise tedavilerine devam edildiği ifade edildi.
'31 AY GEÇTİ...' 
13 Mayıs 2014'te Soma'daki madenci katliamının da anımsatıldığı anmada, "Burada ölenler madenci katliamları olmasın diye gelmişlerdi. Karanfillerimizi Soma'da hayatını kaybeden madenciler için de bırakıyoruz" denildi.
 Yapılan saygı duruşunun ardından konuşan 10 Ekim ailelerinden Mehtap Sakinci Coşgun, uzun zamandır anmalar düzenlediklerini ve katliamı unutturmamaya çalıştıklarını söyledi. "Süreci iki basamaklı yürütüyoruz. Barış isteyen insanların yere düşen bayraklarını tutmak ve hukuk mücadelesi vermek" diyen Coşgun, katliamın üzerinden 31 ay geçmesine rağmen halen burada bir anıt olmadığını söyledi. 10 Ekim'de yaşamını yitirenlerin anısına anıt dikilmesini isteyen Coşgun, katliamda ölenleri unutturmamanın yanında adalet mücadelesi de verdiklerini vurguladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem