32 ilde oy verme süresi sona erdi!

32 ilde oy verme süresi sona erdi!

Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz bölgelerindeki 32 ilde oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi. Doğu Anadolu

Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz bölgelerindeki 32 ilde oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi.

Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz bölgelerindeki 32 şehirde oy verme işlemi sona erdi. Sandıklar kapandı.

32 ildeki seçmenlerin saat 07.00'de başlayan oy verme işlemi saat 16.00 itibarıyla sona erdi. Bu illerin dışındaki illerde saat 08.00'de başlayan oy verme işlemi ise saat 17.00'de sona erecek.

Oy verme saati bittiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sıra ile oylarını kullanacak.

Sandık seçmen listesindeki bütün seçmenler oylarını kullanmış olsalar bile oy vermenin bitim saatinden önce sandıklar kesinlikle açılamayacak.

Büyükşehirlerde, sırasıyla büyükşehir belediye başkanlığı, belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği ve muhtarlık, diğer illerde, sırasıyla belediye başkanlığı, belediye meclisi üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerine ait oy pusulalarının sayım ve dökümü yapılacak.

Oy verme süresi sona eren iller:

Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Mardin, Ardahan, Muş, Iğdır, Ordu, Rize, Siirt, Ağrı, Kilis, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Sivas, Trabzon, Tunceli, Urfa, Van, Bayburt, Batman ve Şırnak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika