33 yıllık traktörünü depremzedeler için satışa çıkardı

33 yıllık traktörünü depremzedeler için satışa çıkardı

TOKAT'ta ziraatçi Mustafa Güven (78), 33 yıl ilkin almış olduğu emektar traktörünü Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar görenlere destek için satışa çıkardı.

TOKAT'ta ziraatçi Mustafa Güven (78), 33 yıl ilkin almış olduğu emektar traktörünü Kahramanmaraş merkezli depremlerde zarar görenlere destek için satışa çıkardı. Traktörüne 205 bin lira fiyat biçen Güven, tüm geliri AFAD'a bağışlayacağını deklare etti. Güven, Deprem bölgesindeki insanları görünce oldukça üzüldüm. Traktörü satıp onlara destek olmak isterim dedi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen, 11 ilde yıkıma sebep olan depremler sonrasında Tokat merkeze bağlı Yazıbaşı köyünde yaşayan ziraatçi Mustafa Güven 33 yıl ilkin satın almış olduğu 1974 model traktörünü satışa çıkararak AFAD'a affetme sonucu aldı. Yıllardır traktörüne gözü benzer biçimde bakan Güven, vefat eden anası Emine Güven'in niyetine 11 yıl ilkin hac kaydı yaptırdı. Hac kurasının çıkması halinde traktörü satarak harcamaları karşılamayı planladı. Ancak hac kurasında bu yıl da adı çıkmayan Güven, traktörü satıp depremzedelere bağışlamayı kararlaştırdı.

'ÇOCUKLARI GÖRÜNCE ÇOK ÜZÜLÜYORUM'

Yaşanan depremden etkilendiğini söyleyen Mustafa Güven, Ülkemizde büyük bir yıkım yaşandı. Orada vefat edenlere Allah'tan rahmet dilerim. Yaralılara şifa dilerim. Rahmetlik annem için 11 yıl ilkin hacca yazılmıştım. Bu yıl de çıkmadığı için traktörümü satın zelzele bölgesine affetmek istedim. Traktörüme 205 bin lira isterim. Sattığımda tüm parayı AFAD'a göndereceğim. Haberlerde oradaki insanları gördüğüm vakit oldukça üzüldüm. Halen de üzülmekteyim. Orası yıkım. Türkiye'nin çeyreği gitti neredeyse. Orada evlatları gördüğüm vakit oldukça üzülüyorum dedi. Yazıbaşı köyü Muhtarı İdris Dündar ise, Mustafa amcamız yalnız yaşıyor. Çocuklarının hepsi köy haricinde yaşıyor. Mustafa amcamızın bir tane traktörü var Daha öncesinden rahmetli anası için hac vazifesine başvurmuştu. Traktörü satarak hacca gitmek istiyordu. Bu yıl da çıkmayınca traktörünü zelzele bölgesine bağışlayacağını söylemiş oldu. Ben de köy muhtarı olarak oldukça duygulandım. Traktörün parasının tamamını Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bölgesine bağışlayacak. Traktörümüzü bir galerici arkadaşımız aradı bakacak ve satacağız diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.