35’lik genç 66 yaşındaki kadını 100 bin lira dolandırdı

35’lik genç 66 yaşındaki kadını 100 bin lira dolandırdı

Kayseri’de yalnız yaşayan 66 yaşındaki Kübra Ünzele isimli bir kadın, kendisine sosyal medyadan arkadaşlık isteği gönderen 35 yaşındaki Ferdi Ataş’a aşık oldu.

 Ataş, ‘mavişim, Kübroşum, aşkitom’ diyerek evlenme ikna ettiği yaşlı kadına ‘Ben geliyorum dolma ve mantı yap’ diyip yemekleri yemesinin ardından yaşlı kadının 100 bin lirasını dolandırıp ortadan kayboldu.

Kayseri’de yalnız yaşayan 66 yaşındaki Kübra Ünzele, Facebook’ta yanlışlıkla beğenendiği fotoğrafın sahibi arkadaşlık isteği gönderdi. Ferdi Ataş isimli erkek tarafından manipüle edilen yaşlı kadın 100 bin lira dolandırıldı. ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programına katılan yaşlı kadın yaşadıklarını anlattı.

MAVİŞİM, KÜBROŞUM, AŞKİTOM DEDİ

Ferdi Ataş’ın daha önceki kocalarının kendisine yapmadığı iltifatları yaptığını belirten Kübra Ünzele, Ferdi ile evlenmeyi düşündüklerini söyledi. Ferdi Ataş’ın kendisine Mavişim, Kübroşum, aşkitom dediğini belirten Kübra Ünzele yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Ben Kayseri’de yalnız yaşıyorum. Torunlarım yurt dışında olduğu için onlarla görüntülü görüşebilmek için bana Facebook hesabı açmışlardı. Telefonla oynarken elim Ferdi’nin resmine değdi. Öyle olunca bana arkadaşlık teklifi geldi. Benim yaşım büyük ben annen yaşındayım dedim. O da bana ‘olsun benim için fark etmez’ dedi. Onunla görüntülü konuşuyorduk. 3-4 ay konuştuk. Sonrada olay paraya döndü. Bana seni seviyorum, evleneceğiz diyordu. Ben kabul etmedikçe o zorlattı. Günde 4-5 kez görüşüyorduk. Önceki kocalarımdan duymadığım sözcükleri ondan duyunca kendisine aşık oldum”

“100 BİN LİRAMI DOLANDIRDI”

Ferdi Ataş’ın kendisine evlenenceğiz yuvamız olacak gibi sözler söylediğini belirten Kübra Ünzele, “Ferdi Erzincan’da ikinci el eşya işi yapıyormuş. Telefon açıp Kayseri’ye yanıma geleceğini söyledi. Gelmeden önce bana ‘dolma biber doldur, mantı yap’ dedi. O gelmeden ben yemekleri yapıp sofrayı hazırladım. Eve geldi mantıyı, dolmayı ve kavurmayı yedi. Bana Kayseri’de dükkan bakmamı, ikinci el eşya işi yapacağını söyledi. Sonra da bunun için para istedi.

Bankadan kredi çekip kendisine verdim. Yemekten sonra işim acele diyerek çıktı gitti. Gittikten sonrada cep telefonu istedi aldım. Eşyaları Erzincan’dan getireceğini söyleyip nakliye için 3 bin lira istedi onu da gönderdim. Sonra sırra kadem bastı. Bir ben değilim dolandırdığı, kiminin evini kiminin arabasını sattırmış. Çantasına yolluk olarak ta mantı, sucuk içi, et, kıyma ve kavurma koymuştum. Hepsi haram olsun” dedi.

9 KADINI DOLANDIRMIŞ

Kübra Ünzele’nin açıklamalarının ardından Ferdi Ataş’ın Kayseri, Kocaeli, Kırklareli, Bursa, İstanbul, İzmir, Antalya ve Erzincan’da 9 kadını evlilik vadiyle dolandırdığı ortaya çıktı.

Esra Erol’un programına katılarak kendisinin de aynı adam tarafından dolandırıldığını söyleyen Antalya Manavgat’tan Safiye isimli kadın,

“Ben de bu kişi tarafından mağdur edildim. Daldan dala zıplayan bir insan. Kendisiyle 2019 yılında tanıştım. Ferdi taşıma işinde çalışıyordu. Ankara’dan eşyamı getirmek için kendisiyle anlaştım. Yerleştikten sonra bayan arkadaşıyla bana yemeğe geldi. Denetimli serbestlikten cezası varmış bana yanımda kalabilir miyim dedi. Ben de kal dedim. 7-8 ay beraberliğimiz oldu. Evimden hiç çıkmadı. Bana gel bir dükkan açalım dedi. Elden verdiğim 30 bin liraya elinden yazılı belge almadım. Açtığım dükkanı bir kaç ay çalıştırıp devredip gitmiş. Parayı isteyince de beni ölümle tehdit etti” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa