3d Duvar Kağıdı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

3d Duvar Kağıdı Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Günümüzde evlerinde bambaşka görünüm yakalamayı başaran kişiler minik değişimlerle bu konuda çok iyi adımlar atabiliyor.

Günümüzde evlerinde bambaşka görünüm yakalamayı başaran kişiler minik değişimlerle bu konuda çok iyi adımlar atabiliyor. Bu değişimlerde hakkı yenmeyecek bir yere sahip olan ve geçmişten günümüze asla popülerliğini yitirmeyen duvar kağıdı hala birçok kişi için vazgeçilmezdir.

Duvar kağıdı uygulaması 1500'lü yıllardan günümüze kadar uzanan bir iç dekorasyon malzemesidir. Tek ya da çift katlı olabilen duvar kağıtları ile duvarlarınızın pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Odanızda sadelik çok ön plandaysa duvar kağıdı seçiminde daha renkli desenleri tercih ederek ortama farklı bir dokunuş katabilirsiniz.  

Duvar Kağıtlarıyla Tarz Yaratın

Duvar kağıtları, odanın tek bir duvarında tercih edilebilir. Böylece dekorasyonda şık bir vuruş yaparak ilgi çeken bir köşeye sahip olabilirsiniz. İç açıcı renklerden oluşan, çiçekli, geometrik desenli ya da daha yoğun veya sade modeller ile odanıza farklılık getirebilirsiniz.

Tek bir duvara uygulayacağınız gibi duvar kağıtlarını tüm duvarlara yapıştırarak da harikalar yaratabilirsiniz. Eğer duvarlarınızda alçı saten sıva bulunmuyorsa muhtemelen hafif pütürlü bir yapıdadır. Ve bu görünümden sizi kurtarabilecek olan şey tarzınıza uygun bir duvar kağıdı olabilir. İster çocuk odası, ister yatak odası, mutfak, salon, antre hatta balkonlarınızda bile duvar kağıdı kullanımına yer verebilirsiniz.

Çeşit Çeşit Duvar Kağıtları

 Duvar kağıtları da her şeyde olduğu gibi kişilerin zevklerine göre yüzlerce çeşit ve renkte üretilir. Kimi daha sade modellerden hoşlanırken kimi yoğun ve canlı duvar kağıdı seçimi yapmak isteyebilir. Çocuk odası duvar kağıdı modelleri son zamanlarda çok revaçtadır ve çoğu kişi tarafından tercih edilir.

Hep gitmek istediğiniz ya da çok beğendiğiniz bir yere ait fotoğrafın sürekli gözünüzün önünde olmasını istediğinizde bu duvar kağıtlarından yararlanabilirsiniz. Böylece o manzaranın sanki içindeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

3 Boyutlu Duvar Kağıtlarıyla Mekanı Yaşayın

Bazı kişiler de çiçekli ve klasik modellerden yanadır.  Geometrik desenlere sahip, deniz veya doğa manzaralı, uzay detayına sahip duvar kağıtlarının da epey alıcısı bulunur. Dünya haritası içeren modeller de birçok kişinin evinde yer verdiği modellerdir. Çocuk odası için üretilen rengarenk ve eğlenceli duvar kağıtları da mevcuttur.

Duvara beton görüntüsü verilmek istendiğinde tuğla desenine sahip modeller kullanılabilir. Veya daha sıcak ve doğal bir ortam tercihindeyseniz o zaman da ahşap görünümlü duvar kağıtları ile arzuladığınız havayı yakalayabilirsiniz. Son zamanlarda  3d duvar kağıtları vermiş olduğu gerçeklik hissi ile en çok tercih edilen modellerdendir.  

Duvar Kağıdı Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

 Duvar kağıtlarının duvara yapıştırılabilmesi için özel tutkallara ihtiyaç duyulur. Kullanılacak miktarda duvar kağıdı yere ters şekilde serilir ve yüzeyine tutkal sürülür. Bu noktada fırça kullanılır. Daha sonra duvar kağıdı dikkat edilerek yukarıdan aşağı doğru yavaş biçimde yapıştırılır. Yapıştırma sırasında düz bir aletten faydalanılarak hava kabarcıkları önlenir. Duvar kağıdı düzlenerek aşağı kadar bu şekilde yapışmış olur. Duvar kağıdı yapıştırılırken acele edilmemeli dikkatlice ilerlenmelidir. Eğer dikkatsiz davranılırsa duvar kağıdınızda istenmeyen görüntüler ortaya çıkabilir.

Duvar Kağıdı Üretiminde Model Çeşitliliği

Duvar kağıdı üretiminde çeşitliliğe önem vermek ve herkesin tarzını göz önünde bulundurmak son derece önemlidir. Firmamız da bu yönde yıllardır biriktirdiği tecrübe ile, doğadan ve kişilerin beklentilerinden ilham alarak ürettiği duvar kağıtlarını siz değerli müşterilerinin beğenisine sunar.

Sizin için tasarladığımız duvar kağıtları arasından tarzınıza uyacak modeli mutlaka bulacağınıza inanıyoruz ve sizi Duvar kapla sitemize göz atmaya davet ediyoruz. Bütçenizin dostu duvar kağıdı fiyatları ile az maliyet ile evinizin duvarlarını yenileyebilirsiniz.

Yaşam