40 dolarlık etiketle geliyor

40 dolarlık etiketle geliyor

Xiaomi’nin yan markalarından biri olan Redmi şimdi de akıllı saat sektörüne giriş yapıyor. İşte Xiaomi Redmi Watch ile ilgili detaylar.

Hali hazırda muazzam bir büyüme içerisinde olan Xiaomi yan kuruluşlarını desteklemeyi de ihmal etmiyor. Xiaomi‘nin en gözde yan kuruluşu olan Redmi, akıllı bileklikten sonra şimdi de akıllı saat sektörüne giriş yapmaya hazırlanıyor.

Redmi’nin Redmi Watch ismini taşıyan ilk akıllı saati 1 Aralık’ta Çin’de satışa sunulacak. Saatin en dikkat çekici özelliği ise her zaman olduğu gibi fiyatı. Öyle ki Redmi Watch‘ın Çin’deki satış fiyatı yalnızca 40 dolar. Evet yanlış okumadınız 40 dolar. Peki bu saat 40 dolara kullanıcılarına ne gibi özellikler sunacak? Dilerseniz şimdi bu konuya bir göz atalım.

xiaomi-redmi-watch.jpg

40 dolar gibi uygun bir etikete sahip olan saatte 320 x 320 piksel çözünürlüğünde IPS LCD bir panel yer alıyor. 120’den fazla kadrana sahip olan saatin ağırlığı ise yalnızca 35 gram. 230 mAh kapasitesine sahip bataryasına rağmen 7 gün pil ömrü sunan saatte Bluetooth 5.0 desteği de bulunuyor. Hem Android hem de iOS cihazlarda desteklenen saat 5ATM basınca kadar suya da dayanıklı.

7 farklı spor aktivitesi için takip yapabilen saatte değiştirilebilir kayış modülü de mevcut. Yani dilediğiniz zaman saatinizin kayışını basit bir şekilde çıkarıp değiştirebiliyorsunuz.

Dileriz bu saat Türkiye pazarında da satışa sunulur. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Suudi Arabistan’ın Türkiye ambargosu kesinleşti: İşte tüm detaylar

Bilim Teknoloji