'5 MHP’li İyi Parti’ye geçecek' iddiasıyla ilgili ilk açıklama

'5 MHP’li İyi Parti’ye geçecek' iddiasıyla ilgili ilk açıklama

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinin ardından gündeme gelen, “5 MHP’li İYİ Parti’ye geçecek'' iddiasına, “İlk defa dillendirildi. Bizim bildiğimiz, duyduğumuz bir konu....

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesinin ardından gündeme gelen, “5 MHP’li İYİ Parti’ye geçecek'' iddiasına, “İlk defa dillendirildi. Bizim bildiğimiz, duyduğumuz bir konu. Bugün itibarı ile herhangi bir durum söz konusu değil. Bunların abidik gubidik işlerinden sonra giden olur mu, göreceğiz. Söz konusu olmayacağını düşünüyoruz'' diyerek yanıt verdi.

''GİDEN OLUR MU GÖRECEĞİZ’

5 MHP’li vekilin İYİ Parti’ye geçeceği iddiasını değerlendiren Akçay, “İlk defa dillendirildi. Bizim bildiğimiz, duyduğumuz bir konu. Bugün itibarı ile herhangi bir durum söz konusu değil. Bunların abidik gubidik işlerinden sonra giden olur mu, göreceğiz. Söz konusu olmayacağını düşünüyoruz'' diye konuştu. Cumhur İttifakı dışındaki partilerin birlikte seçime girmesi ihtimalini değerlendiren Akçay, “Kendi dertleri. Her şey ayan beyan milletin gözünün önünde cereyan ediyor. MHP, TBMM’de güçlü bir halde yerini alacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar. İster teker teker, ister hepsi gelsin. Hodri meydan diyorlardı, biz de onlara hodri meydan diyoruz'' ifadesini kullandı.

Akçay, ''Cumhur İttifakı’nın ortak mitingi olur mu?’ sorusuna ise, “Buna yetkili kurumlar ve Genel Başkanımız karar verecek. 16 Nisan’da nasıl kampanya yürüttüysek yine aynı şekilde, senkronize şekilde kampanya yürüteceğiz'' yanıtını verdi.