56 saatlik sokağa çıkma yasağı başladı! Nereler, hangi saatlerde açık olacak?

56 saatlik sokağa çıkma yasağı başladı! Nereler, hangi saatlerde açık olacak?

56 saat sürecek sokağa çıkma yasağı saat 21 itibari ile başladı.

56 saat sürecek sokağa çıkma yasağı saat 21 itibari ile başladı.

Peki Pazartesi saat 05'te sona erecek yasak boyunca nereler, hangi saat aralıklarında açık olacak?

BAKANLIK AÇIKLADI

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre yasak boyunca;

Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00'ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Bu süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da çevrim içi olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.

Lokanta-restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri ise bugün saat 20.00'ye kadar paket servis ve gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek. Bu iş yerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek.

Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.

Çevrim içi sipariş firmaları cuma, cumartesi ve pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.

Vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan cumartesi ve pazar günlerinde ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayisine yürüyerek gidip gelebilecek.

GENEL