LG UX 9.0 ile karşımıza çıktı

LG UX 9.0 ile karşımıza çıktı

İlk etapta firmanın amiral gemisi modellerine gelecek olan bu yeni arayüz sunduğu özelliklerin yanında sadeliği ile de dikkat çekiyor. Peki, UX 9.0

Akıllı telefon pazarında son yıllarda umduğunu bulamayan LG, yeni arayüzü ile küllerinden yeniden doğacak gibi görünüyor. İlk etapta firmanın amiral gemisi modellerine gelecek olan bu yeni arayüz sunduğu özelliklerin yanında sadeliği ile de dikkat çekiyor. Peki, UX 9.0 güncellemesi bizlere neler sunacak?

Samsung Galaxy S11 Plus render görselleri sızdı

UX 9.0 arayüzü ile sisteme gece modu özelliği ekleniyor. Karanlık tema sayesinde OLED ekranlı LG modellerinde bataryadan tasarruf sağlayacak bu özellik, Android 10 ile oldukça efektif kullanılabilecek.

LG UX 9.0

Yeni arama ekranı, yenilenen mesajlar arayüzü sayesinde daha sade ve kullanışlı bir arayüz kullanıcılara sunuluyor. Bu güncelleme ile saat, albüm ve müzik uygulaması da baştan aşağıya yeniliyor.

LG UX 9.0 ile gelen yenilikler

Gece modu: Sistemin tamamında karanlık temayı kullanabilirsiniz.

Telefon: Daha kolay kullanım için kontroller en alta yerleştirildi.

Mesaj uygulaması: Daha büyük görünüm sayesinde mesajlara tıklamak daha kolaylaşıyor ve kişiler gruplandırılıyor.

Saat uygulaması: Kişiselleştirilebilir daha iyi deneyim sunuluyor.

Albüm uygulaması: Daha iyi organizasyon araçları, daha net gruplama seçenekleri ekleniyor.

Müzik uygulaması: Yeni görünüme kavuşuyor.

2020 yılı içerisinde Android 10 güncellemesi ile sunulacak olan bu yeni arayüzün ilk olarak amiral gemisi modellerine daha sonra da orta segment modellere geleceği söyleniyor. Samsung’un One UI atılımına geç de olsa karşılık veren LG, yeni arayüzü ile son dönemde yaptığı hataları telefi ettirecek gibi görünüyor.

Daha modern ve sade bir yasarım ile gelecek olan yeni arayüz bakalım LG’nin gidişatını düzeltebilecek mi?