6 çocuğa tacizle suçlanan öğretmen: Bir çocuk daha gelirse suçumu kabul edeceğim

6 çocuğa tacizle suçlanan öğretmen: Bir çocuk daha gelirse suçumu kabul edeceğim

İzmir'in Menderes ilçesinde 6 kız öğrenciye cinsel içerikli film izlettiği ve cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla emekli öğretmenin yargılanmasına devam edildi. Sanık Adil Ş. olayla ilgisinin olmadığını belirterek, "Bu...

İzmir'in Menderes ilçesinde 6 kız öğrenciye cinsel içerikli film izlettiği ve cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla emekli öğretmenin yargılanmasına devam edildi. Sanık Adil Ş. olayla ilgisinin olmadığını belirterek, "Bu 6 çocuk dışında bir çocuk daha gelip eğer, 'öğretmenimiz bize bunları yaptı' derse suçumu kabul edeceğim" diye konuştu.
Bunlarla da ilgilenebilirsiniz

İzmir’de 6 çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan öğretmen mahkemede yaptığı savunmada “Bu 6 çocuk dışında bir çocuk daha gelip eğer 'Öğretmenimiz bize bunları yaptı.' derse suçumu kabul edeceğim'' dedi.

İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Adil Ş. (66) ve avukatı Atilla Ertekin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının avukatları, İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi sorumlusu avukat Nuriye Kadan ile ihbarda bulunan öğretmen Saadet Özkan katıldı. Mahkeme heyeti, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Adli Tıp Genel Kurulundan 6 çocuğun ruh sağlığının bozulduğu yönünde raporlar geldiğini belirterek, sanık tarafından savunma istedi.

Sanık Adil Ş. olayla ilgisinin olmadığını, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirterek, "Bu 6 çocuk dışında bir çocuk daha gelip eğer 'Öğretmenimiz bize bunları yaptı.' derse suçumu kabul edeceğim. Bu çocuklar şu an küçük ancak 18-20 yaşlarına geldiklerinde benim için neler söylediklerini anlayınca vicdan azabından kurtulamayacaklar." diye konuştu.

Sanık avukatı Ertekin de 3 kurumdan gönderilen raporlarda çocukların ruh sağlığındaki bozulmanın kalıcı olup olmadığına ilişkin herhangi bir ifade yer almadığını, Adli Tıp Genel Kurulundan bu konuda rapor istenmesini talep etti. Tutuklamanın bir tedbir olduğunu, bunun infaza dönüşmemesi gerektiğini savunan Ertekin, kaçma tehlikesi olmayan müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını istedi.