6 muhalefet liderinin bir araya geleceği tarih belli oldu

6 muhalefet liderinin bir araya geleceği tarih belli oldu

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 6 siyasi partinin genel başkanlarının "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" için bir araya geleceği tarihi açıkladı.

CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Güçlendirilmiş parlamenter sistemin son hali için Genel Başkanımızın daveti üzerine 6 partinin genel başkanları 12 Şubat Cumartesi günü bir araya gelecektir” dedi.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmaları kapsamında 6 parti liderinin ne zaman bir araya geleceğine yönelik soruya Öztrak, şu yanıtı verdi:

“Güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışmasının son halinin teyidi ve bundan sonraki sürecin liderler tarafından istişaresi için genel başkanımızın daveti üzerine 6 partinin genel başkanları 12 Şubat cumartesi günü bir araya gelecekler.”

Onur Anıtı’nda nöbet devam ediyor: 'Atamızı yalnız bırakmayacağız'

"ATATÜRK'E SALDIRMAK TÜRKİYE'YE SALDIRMAKTIR"
Samsun’da Atatürk Anıtı’na yapılan saldırıya ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Benzer olaylar yaşanabilir, sağduyulu kalmak gerek” açıklamasının anımsatılması üzerine Öztrak, şunları söyledi:

“Milletimizin kapkara bir kışı yaşıyor. Faturalar eziyor. Erdoğan şahsım yönetimi, artık yönetemez hale gelmiş. Türlü çeşitli provokasyonları yapıyor. Geçmişte de bu yöntemlere çok sık başvurulduğunu gördük. Genel Başkanımız da buna dikkat çekti. Atatürk, bu ülkenin kurucu lideridir, ebedi başkomutanıdır, ortak değerimizdir. Partimizin kurucu Genel Başkanıdır. Atatürk, Türkiye’dir. Atatürk’e saldırmak, Türkiye’ye saldırmaktır. Bu saldırılara ne biz ne milletimiz sessiz kalmaz, kalmıyor zaten. Atatürk ilkelerine saldıran zihniyet, 2023’te ‘100 yıllık hesaplaşma geliyor’ diyen zihniyetle tıpatıp aynıdır. Milli Kurtuluş Savaşı’nı ‘Keşke Yunan galip gelseydi diyen meczup feslilerden öğrenen zihniyettir. Milletimiz 100 yıl önce bu zihniyetle hesaplaşmıştır.”

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika