62 madalyalı sporcu havuz bulamadığı için içi sünger dolu yerde...

62 madalyalı sporcu havuz bulamadığı için içi sünger dolu yerde...

Afyonkarahisarlı sporcu lise 2’nci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Yaprak Selin Keskin, çalışacak havuz bulamadığı için antrenmanlarını 'özel olarak' hazırlanan içi sünger dolu yerde yapıyor. Bugüne kadar çoğunluğu birincilik...

Afyonkarahisarlı sporcu lise 2’nci sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Yaprak Selin Keskin, çalışacak havuz bulamadığı için antrenmanlarını 'özel olarak' hazırlanan içi sünger dolu yerde yapıyor. Bugüne kadar çoğunluğu birincilik olmak üzere 62 madalyası bulunan Keskin, "Havuzlarda ancak yarışmadan yarışmaya çalışabiliyorum" dedi.

Afyonkarahisar’da oturan milli sporcu Yaprak Selin Keskin, 2 yıl süren cimnastik serüveni ardından 8 yaşındayken 2009 yılında atlama sporuyla tanıştı. Bugüne kadar bu branşta yurt içi ve dışında birçok yarışmaya katılan Keskin, bunlarda 36 altın, 4 bronz ve 22 gümüş olmak üzere toplam 62 madalya kazandı. 2010 ve 2016 yıllarında katıldığı Türkiye şampiyonalarının tamamında 1, 3, 5, 7.5 ve 10 metre kule ve tramplen atlama branşlarında şampiyon olan Keskin, geçen yıl nisan ayında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen 14’üncü Belgrad Diving Trophy/Balkan Şampiyonası’na Afyonkarahisar Keskinler Gençlik ve Spor Kulübü adına ferdi olarak yarıştı ve 2 ikincilik elde etti.

'EN YAKIN HAVUZLAR ANKARA'DA'
Daha önce minder üzerinde çalışarak turnuvalara hazırlanan Yaprak Selin Keskin, 2 yıl önce çalıştığı kulüpte özel oluşturulan içi sünger dolu 1 metre derinliğinde havuzda antrenman yapmaya başladı. Afyonkarahisar’da olimpik havuz olmaması nedeniyle sünger dolu havuzla çalışmalarını sürdüren Keskin, zor şartlarda çalışmalarına devam edebildiğini söyledi. Keskin, şöyle dedi:

"Burada çalışmak benim için kolay olmuyor. Buradaki süngerden yaptığımız havuzu gerçek bir havuz gibi hayal ederek çalışmalarımı sürdürüyorum. Ancak gerçek bir havuzun yerini hiçbir zaman tutmuyor. Çalışırken yeni bir hareket çıkarmaya çalıştığım zaman çok zorlanıyorum. Bize en yakın havuzlar Ankara’da. Ancak oralara gidebiliyorum. Onun dışında havuzlarda yarışmadan yarışmaya çalışabiliyorum."

j1.jpg

Kendi çabaları ile yaptıkları havuzun 1 metre derinlikte olduğunu belirten Keskin, "Derinliğin 3 metre olması gerekir. Burada bu eksiklik giderilse faydalanacak olan sadece ben değilim. Birçok kardeşimiz de bundan faydalanacak. İsterim ki 5 metre kulemiz olsun, havuzumuz olsun. Diğer illerden hiçbir eksiğimiz olmamalı diye düşünüyorum. Bence Afyonkarahisar da bu imkanları karşılayabilecek kapasitede bir il" diye konuştu.j2.jpg

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.