7 yaşındaki çocuğu döverek öldüren üvey anneye müebbet hapis cezası!

7 yaşındaki çocuğu döverek öldüren üvey anneye müebbet hapis cezası!

Konya'da eve geç geldiği bahanesiyle 7 yaşındaki üvey oğlu Azzam Al Abdullah'ı döverek öldüren Raaşa Osman, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

28 Mart 2020'de Konya'da Azzam Al Abdullah'ı gece saatlerinde hareketsiz bulan amcası İsmail Al Abdullah, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Eve gelen sağlık görevlileri yaptıkları kontrolde 7 yaşındaki Azzam Al Abdullah'ın yaşamını yitirdiği belirlendi. Yapılan incelemelerde Abdullah'ın vücudunda, darbeye bağlı çok sayıda morluk olduğunu tespit edildi. Polisin yaptığı incelemede de babası olaydan yaklaşık 15 gün önce sınır dışı edilen çocuğun, üvey annesi Raaşa Osman ve kardeşleriyle birlikte kaldığı ve üvey annesi tarafından sokaklarda kağıt toplattırıldığı ortaya çıktı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Polis, üvey anne Raaşa Osman'ı gözaltına aldı. Raaşa Osman, ilk olarak polise, Abdullah'ın kağıt toplamak için evden çıktığını, kavga edip geri geldiğini, bu nedenle vücudunda morluklar olduğunu söyledi. Polisin anlatımlarındaki çelişkiler üzerine sorguya aldığı üvey anne, Abdullah'ı, eve geç geldiği için hortumla dövüp, defalarca havaya kaldırıp yere attığını itiraf etti. 7 yaşındaki Abdullah'ın kardeşleri de üvey anneleri Raaşa Osman'ın, Azzam Al Abdullah'ı hortumla dövdükten sonra havaya kaldırıp yere attığını, baygınlık geçirince de yüzüne su döktüğünü, ağzından kan gelmesi üzerine yatağına yatırdığını anlattı. Raaşa Osman, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'KORONAVİRÜSTEN ÖLDÜ' DİYİP ÇOCUĞU GÖMMEYİ DÜŞÜNMÜŞ

Konya 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen daha önceki duruşmalarda tanık olarak dinlenen Azzam Al Abdullah'ın amcası İsmail Al Abdullah, yeğeninin üvey annesi tarafından sürekli dövüldüğünü belirtti. İsmail Al Abdullah, şunları söyledi: "Babası Suriye'ye gittikten sonra Azzam Al Abdullah, üvey annesi ve kardeşleriyle kaldı. Raaşa çok sinirliydi. Kendi çocuklarını bile dövüyordu. Beni telefonla arayıp, Azzam'ın öldüğünü söyleyince hemen evlerine gittim. Raaşa, bana çocuğun koronavirüsten öldüğünü ve hemen gömmemizi söyledi. Raaşa sürekli ağlıyordu. Sinirli bir hali vardı. 'Babaları Suriye'ye gitti biz burada kaldık' dedi. İçeri girdiğimde çocuğu kefenlemiş gibi battaniyeye sarmışlar. Gömeceklerdi. Gömmek için hazırlık yapmışlardı. Kimsenin haberi olsun istememiş. Biz koronavirüsten de olsa yeğenime bakmak istedik. Belki çöpten filan birşey yedi, boğazında bir şey kalıpta mı öldü, diye düşündük. Raaşa kimsenin haberi olmadan yeğenimi gömecekti."

BERAATİNİ İSTEDİ

Bugün görülen karar duruşmasında, tutuklu Raaşa Osman, son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmaya SEGBİS yöntemiyle tercüman eşliğinde katılan Osman, çocuğu öldürmek istemediğini öne sürdü. Osman, "Kasten yapmadım. Öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Eve geç geldiği için dövmüştüm. Bana burada bakacak kimsem yok. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

CEZADA İNDİRİM YAPILMADI

Mahkeme heyeti, Raaşa Osman'ı 'kendini savunamayacak çocuğu öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Hakkında da herhangi bir cezai indirim uygulanmayacağı belirtildi.

GENEL