8 ilde eğitime kar engeli

8 ilde eğitime kar engeli

Kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde bugün eğitim yapılmayacak.

Doğu Anadolu başta olmak üzere hemen her bölgede kar yağışı etkili oldu. Güneyde etkisini gösteren yağmur ve fırtına sebebiyle birçok evin çatısı uçtu, sokaklar göle döndü.

EĞİTİME 8 İLDE ARA

Konya

Konya’da 14 ilçede ve merkez ilçelerin bazı okullarında yüz yüze eğitim bugün yapılamayacak.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulları kararınca Altınekin, Derebucak, Doğanhisar, Taşkent, Hüyük, Sarayönü, Seydişehir, Çumra, Ahırlı, Güneysınır, Hadim, Derbent, Beyşehir ve Bozkır ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde bugün uzaktan eğitim yapılacak.

Ayrıca merkez Meram ilçesindeki İnlice İlköğretim Okulu, İnlice Ortaokulu, Gökyurt İlköğretim Okulu, Gökyurt Ortaokulu, Hatunsaray İmam Hatip Ortaokulu, Hatunsaray İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar İlköğretim Okulu, Karadigin Yeniaylar Ortaokulu, Kızılören İlköğretim Okulu, Kızılören İlköğretim Ortaoukulu, Sefaköy İlköğretim Okulu, Sefaköy İmam Hatip Ortaokulu, Güneydere İlköğretim Okulu, Güneydere Ortaokulu, Yeşiltekke İlköğretim Okulu, Yeşiltekke Ortaokulu, Karadigin Deresi İlköğretim Okulu, Kayalı İlköğretim Okulu, Evliyatekke İlköğretim Okulu, Yeşildere İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık İlköğretim Okulu, Mustafa Bağrıaçık Ortaokulu, Kayhüyük İlköğretim Okulu, Boruktolu İlköğretim Okulu, Boruktolu Ortaokulu, Çomaklı İlköğretim Okulu, Çomaklı Talip Kahraman Ortaokulu, Çarıklar İlköğretim Okulu ile Çarıklar Ortaokulu ve bu okullara öğrencisi taşınan yerleşim yerlerinde de uzaktan eğitim yapılacak.

Öte yandan merkez Selçuklu ilçesinin Tepekent ve Başarakavak mahalleleri ile buraya öğrenci taşınan yerleşim yerlerindeki okullarda da yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi. Yunak ilçesinde ise kar yağışı sonrası oluşabilecek buzlanma nedeniyle 14 Ocak Cuma günü tüm okullarda eğitimin saat 10.00’da başlayıp 16.00’da biteceği duyuruldu.

Kars

Kars Valiliği’nden yapılan açıklamada ise il ve ilçelerde devam eden yoğun kar yağışı ile olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretimin tatil edildiği belirtildi.

Van

Van Valiliği de kent genelinde yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.

Ordu

Ordu’nun Akkuş, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinde de kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Mersin

Mersin’de ise Gülnar ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim yapılan ilkokul ve ortaokullarda bugün eğitime ara verildi.

Tunceli

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların bugün tatil edildiği bildirildi.

Karaman

Karaman Valiliği’nden yapılan açıklamada olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde ve Ayrancı, Kazımkarabekir, Sarıveliler, Başyayla ilçelerinde 14 Ocak Cuma günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi. Açıklamada, belirtilen tarihte taşıma kapsamındaki öğrencilere çevrim içi ortamda eğitimlerin gerçekleştirileceği kaydedildi.

Nevşehir

Nevşehir’de de merkezi ile Acıgöl ve Hacıbektaş ilçelerinde taşımalı eğitime bugün için ara verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam