98 vaka var! İşte Türkiye’de koronavirüs testi yapılan kişi sayısı

98 vaka var! İşte Türkiye’de koronavirüs testi yapılan kişi sayısı

Vaka sayısının 98'e yükseldiği açıklanmıştı. Koca'nın açıklamasının ardından Türkiye'de kaç kişiye koronavirüs testi yapıdığı merak konusu oldu.

Türkiye'de bir kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca toplam koronavirüs vaka sayısının 98'e yükseldiğini açıklamıştı. Koca'nın açıklamasının ardından Türkiye'de kaç kişiye koronavirüs (Covid-19) testi yapıdığı merak konusu oldu.

Koronavirüs vaka sayısı artarken alınan önlemler artırılıyor. Şu an Türkiye’de 98 kişide koronavirüs testinin pozitif olduğu ve bir kişinin de hayatını kaybettiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığı koronavirüs salgını ile ilgili hastanelerde alınan önlemleri artırıyor. Bunun yanında bakanlıktan edinilen bilgiye göre, bugün sabah saatlerine kadar Türkiye’de 8002 kişiye koronavirüs testi yapıldığı öğrenildi.

HANGİ ÜLKEDE KAÇ KİŞİYE KORONAVİRÜS TESTİ YAPILDI?

Business Insider'ın derlediği bilgilere göre en fazla Covid-19 testi yapılan ülke Çin. 113,5 milyon nüfusu olan Çin'in Guandong eyaletinde 320 bin test yapıldı.

İkinci sırada 189 bin test ile Güney Kore yer alıyor. Bu ülkenin nüfusu ise 51,3 milyon.

Virüsün en yoğun görüldüğü ülkelerden 60,5 milyon nüfuslu İtalya'da ise 8 mart tarihi itibariyle yapılan test sayısı 50 bin.

67,8 milyon nüfusu olan İngiltere'de yine 8 mart tarihi itibariyle yapılan test sayısı 23 bin 500.

127 milyon nüfuslu Japonya'da 8 bin 400 kişiye test yapıldı.

329 milyon nüfusa sahip Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) ise 7 bin 700 kişiye test uygulandı.