A101'den tarihi geçmiş ürün skandalı

A101'den tarihi geçmiş ürün skandalı

Özge KaymakçıA101 marketler zincirinin bir mağazasına giden Tolga Erzincan adlı müşteri, son tüketim tarihi geçmiş olmasına rağmen hala rafta bulunan yoğurdun son kullanma tarihinin indirim etiketi ile gizlendiği iddiasında...

Özge Kaymakçı

A101 marketler zincirinin bir mağazasına giden Tolga Erzincan adlı müşteri, son tüketim tarihi geçmiş olmasına rağmen hala rafta bulunan yoğurdun son kullanma tarihinin indirim etiketi ile gizlendiği iddiasında da bulundu.

'ETİKET DAHA ÖNCEDEN YAPIŞTIRILMIŞ OLABİLİR'

Müşteri, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı bir videoyu "Ucuzluğu ve Türkiye'nin her yerindeki binlerce şubesi ile bilinen bu market zinciri,son kullanma tarihi geçmiş bozuk ürünleri müşterilerine indirim oyunu ile satarak halk sağlığı ile oynuyor. Tam da son kullanma tarihinin üzerine indirim etiketi yapıştırıp hem tarihi kapatıyor,hem de indirim ile cazip kılarak maddi geliri iyi olmayan,belki de okuma yazması bile olmayan insanların sofralarına koyuyor. Her ne kadar etiketlerin daha önce yapıştırıldığını,hata olabileceğini iddia etseler de, tüm tarihi geçmiş bozuk ürünlere indirim uygulanmış olması,indirim etiketlerinin de istisnasız tümünde son kullanma tarihinin üzerine yapıştırılmış olmasının başka bir izahı yok. ÇOK AL AZ ÖDE, yersen !!!" notuyla paylaştı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem