AB Bakanı'ndan 'referandum' çıkışı: CHP'nin vesayet marketi kapatılacak

AB Bakanı'ndan 'referandum' çıkışı: CHP'nin vesayet marketi kapatılacak

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana'nın Aladağ ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu.Türkiye’nin rejiminin cumhuriyetle kimsenin bir sorunu bulunmadığına iddia eden Çelik, "Ben size rejim değişikliğinin...

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Adana'nın Aladağ ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu.

Türkiye’nin rejiminin cumhuriyetle kimsenin bir sorunu bulunmadığına iddia eden Çelik, "Ben size rejim değişikliğinin ne olduğunu söyleyeyim. 27 Mayıs darbesi bir rejim değişikliğidir. Niye? Cumhuriyetin içinden cumhuru çalmıştır'' ifadesini kullandı.

"Hala o günlerde o darbenin gerekli olduğuna, o darbenin yapılması gerektiğine dair bir sürü yorum okumaya devam ediyoruz. 27 Mayıs darbesinin arkasında, 27 Mayıs darbesini destekleyen parti CHP’dir. 12 Eylül ve 28 Şubat dönemlerinde, hiçbir şekilde darbeyle bir sorun yaşamadılar. Söylem olarak darbecilerin yanında yer aldılar" diyen Çelik, "28 Şubat döneminde ve diğer dönemlerde, yani siyasete müdahale edildiği, cumhuriyetin içinden cumhurun yetkisinin çalınmaya çalışıldığı, yani rejim değişikliğinin olduğu dönemlerde. 28 Şubatı hatırlayın, 27 Mayıs gibi 28 Şubat’ta da siyasete müdahale edilmesine tam bir destek verdi. Demek ki rejim değişikliklerine destek verme konusunda, rejim değişikliklerinin yanında yer alma konusunda sabıkası olan kim?" ifadelerini kullandı.

'VESAYET MARKETİ KAPATILACAK'

"16 Nisan'da verilecek 'evet' oylarıyla sistem değişikliği hayata geçtiği zaman CHP’nin kriz dükkanının, vesayet marketinin kapanacağını" ifade eden Çelik, şunları söyledi:

"Vesayet bültenini kapatmaya, kriz marketine kilit vurmaya, CHP tarafından konmuş ve Türkiye'de kurumsallaştırılmış millet iktidarına müdahale etme, millet iktidarını gasbetme yapılanmasına son vermeye, 16 Nisan'da gerçekleştireceğimiz halk oyuyla, 'evet'lerle birlikte karar vermiş olacağız. Dolayısıyla vesayet marketinin kapanması, kriz AVM'sinin ortadan kalkması, müdahale dükkanlarına kilit vurulması için 16 Nisan'da sandıklardan 'evet' çıkması, hepimiz için hayati bir dönüm noktasıdır."

'REJİMİ İSTİSMAR ETME PARTİSİ'

Çelik, CHP'nin millet için yapılan faydalı işlere karşı çıktığını öne sürerek, "CHP eğer rejim değişikliği tartışması açıyorsa, bilin ki bunun arkasında millet için getirilen hayırlı bir düzenlemeyi engelleme, millet-devlet için yapılacak faydalı bir işi yolundan saptırmak için kriz çıkartma gayreti vardır. CHP, rejimi istismar etme partisidir. Bütün tarihleri boyunca rejimi istismar ettiler, cumhuriyet ilkelerini istismar ettiler." ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika