ABD Başkanı Joe Biden'in, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin önünde diz çöktü.

ABD Başkanı Joe Biden'in, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin önünde diz çöktü.

Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, geçen hafta Beyaz Saray'da bir araya gelmişti. İkilinin görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleştirilmişti. O görüşmede çekilen bir kare ise tabiri caizse gündeme bomba gibi düştü.

FOTOĞRAFI DÜNYAYA İSRAİL BASINI SERVİS ETTİ
Biden, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in özel kalem müdürü Rivka Ravitz'in önünde diz çöktü. O an, İsrail devlet başkanlığı delegasyonuna eşlik eden İsrail Hükümeti Basın Ofisi üyesi tarafından fotoğraflandı.

Haim Zach tarafından çekilen bu kare kısa sürede sosyal medyada viral oldu. İsrail medyası Biden'ın Ravitz'in önünde diz çökmesinin nedenini manşetlerine de taşıdı.

ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ
The Times of Israel haberi okurlarına "12 çocuğu olduğunu öğrenen Biden, Rivlin'in yardımcısının önünde diz çöktü" başlığı ile duyurdu. Haberde Biden'ın bu jesti üzerine İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin'in şaşkınlığını gizleyemediğine dikkat çekildi.

SON GEZİSİNİ ABD'YE YAPTI
Amerika Birleşik Devletleri ziyareti, Rivlin'in başkan olarak yaptığı son yurtdışı gezisiydi. Rivlin, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı olarak yerini Yahudi Ajansı'na başkanlık eden Isaac Herzog'a bırakacak.