ABD Başkanı Trump resmen Rusya’ya ’füzelerle’ meydan okudu...Rusya’dan cevap geldi!

ABD Başkanı Trump resmen Rusya’ya ’füzelerle’ meydan okudu...Rusya’dan cevap geldi!

ABD ile Rusya arasında Suriye konusu kızışırken, ABD Başkanı Trump’tan çok sert bir açıklama geldi. Trump’ın twitter’dan ’Hazır ol Rusya, füzelerimiz geliyor’ açıklamasına Rusya: ’’Akıllı füzelerin m

ABD Başkanı Donald Trump, Rusya’ya “Hazır ol, akıllı füzelerimizle geliyoruz” uyarısı yaptı. 
Rusya’nın Lübnan Büyükelçisi’nin yaptığı "Suriye’ye atılacak ABD füzelerini vururuz" açıklamasından sonra ABD Başkanı Donald Trump twitter’da yaptığı paylaşımda Suriye’de atılan tüm füzeleri düşüreceklerini söyledi ve "Hazır ol Rusya, çünkü füzelerimiz güzel ve yeni ve “akıllı” bir şekilde gelecek. Kendi insanlarını öldüren ve bundan keyif alan hayvanla ortak olmamalısınız" dedi.

donald-trump-002.jpg

’SURİYE’DE ÇOK SAYIDA RUS VAR VE RUSYA SURİYE TOPRAKLARINDAKİ İNSANLARINI KORUMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAKTIR’

Rusya’nın Lübnan Elçisi Alexander Zasypkin, Salı günü Hizbullah’ın El Manar kanalında yaptığı konuşmada, “Amerikalılar Suriye’yi vurmaya kalkarsa, attıkları füzeler düşürülecek ve hem de bu füzeler nereden fırlatılıyorsa oraları da vurulacak” dedi.

alexander-zasypkin-foto.jpg

Elçi Zasypkin, konuşmasında, Rusya Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Silahlı Kuvvetleri tarafından 13 Mart tarihinden yapılan, Suriye’ye karşı herhangi bir ABD saldırısında, Rusya’nın hem atılan füzelerin düşürüleceği ve füzelerin fırlatıldığı bölgelerin vurulacağı açıklamasını destekledi.

BİNALİ YILDIRIM: ’SOKAK KAVGASI GİBİ BUNU BIRAKMAK LAZIM’

Zasypkin’in ardından Rusya Dışişleri Bakanı Sözcüsü Maria Zakharova ise NBC News’e yaptığı açıklamada, "Suriye’de büyük sayıda Rus varlığı var ve Rusya Suriye topraklarındaki insanlarını korumak için her şeyi yapacaktır" dedi.

maria-zakharova-foto.jpg

Daily Telegraph’taki bir habere göre Rusya’da bazı milletvekilleri Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, "ABD Suriye’de saldırı düzenlerse füzelerini vurma" çağrısı yaptı. 

RUSYA: ’AKILLI FÜZELERİN MEŞRU HÜKÜMETLERE DEĞİL, TERÖRİSTLERE DOĞRU UÇMASI GEREKİR’

ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya’ya akıllı füze uyarısında bulunduğu açıklamaya yanıt veren Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova facebook hesabından açıklama yaptı.

Zaharova, "Akıllı füzelerin, birkaç yıldır kendi topraklarında uluslararası terörle mücadele eden meşru hükümete doğru değil, teröristlerin bulunduğu tarafa doğru uçması gerekir" diye yazdı.

fuzeler.jpg

Yaşanan bu gerilim için Binali Yıldırım şunları söyledi: ABD ile Rusya arasında süre gelen Suriye gerilimine ilişkin "Benim daha iyi füzem var, senin daha iyi füzen var. Sokak kavgası gibi. Bedeli kim ödüyor? Sokaktaki insanlar ödüyor. Tweetlerle birbirlerini tehdit ediyorlar. Sokak kavgasını bırakma zamanıdır." yorumunda bulundu.

binali-yildirim-foto.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya