#SonDakika ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş Osman Kavala açıklaması

#SonDakika ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan flaş Osman Kavala açıklaması

Gelen #SonDakika bilgisine göre;  ABD Dışişleri Bakanlığı yayınladığı özel bir açıklama ile Türkiye'den 1000 gündür hüküm giymeden hapiste tutulan Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını talep etti. 

Gelen #SonDakika bilgisine göre;  ABD Dışişleri Bakanlığı yayınladığı özel bir açıklama ile Türkiye'den 1000 gündür hüküm giymeden hapiste tutulan Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını talep etti.  Türkiye'ye ''uluslararası sorumlulukları ve devleti'' hatırlatıldı. 

İşte o açıklama:  

"Bu hafta itibarı ile Türk hayırsever ve sivil toplum lideri Osman Kavala herhangi bir suçtan hüküm giymeksizin 1.000 gün gözaltında kaldı. Amerika Birleşik Devletleri, uluslararası yükümlülüklere ve taahhütlere uymanın önemini vurgular. Türkiye'yi kendi adaleti ve hukukun üstünlüğü konusundaki taahhüdüne uymaya ve davasına adil, şeffaf ve hızlı bir çözüm ararken Osman Kavala'yı gözaltından çıkarmaya çağırıyoruz." 

https://www.state.gov/osman-kavala-should-be-released/

189267f7-e20c-4136-8d6f-5cadda60cdf9.jpg

 

 

ABD Dışişleri Bakanlığı yayınladığı özel bir açıklama ile İngilizce
" U.S. Department of State calls on Turkey to release Osman Kavala, noting that "As of this week, Turkish philanthropist and civil society leader Osman Kavala has spent 1,000 days in detention without being convicted of any crime.” #OsmanKavala ifadelerine yer verildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.