ABD kapıları tekrar açtı

ABD kapıları tekrar açtı

ABD bir süredir koronavirüs salgını yüzünden kapılarını kapatmıştı. Yaklaşık 20 aydır uygulanan bu yasak şimdi kalkıyor.

 Ülkeye girişin şartı ise aşı yaptırmış olmak. ABD, bugünden itibaren havalimanları ve kara yolu sınırlarında aşılarını tamamlamış yolcuları kabul etmeye başlıyor. Ülkeye girmek için ise aşı olunması şartı var, buna ek olarak insanlar negatif test sonucu da sunmak zorunda kalacak. Meksika ve Kanada’dan kara yoluyla gelen ziyaretçilerden ise Kovid-19 testi istenmeyecek.

Amerika’ya gelmek için Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı; Pfizer, Moderna, Johnson&Johnson, AstraZeneca ve Sinovac aşılarından birini olmak gerekiyor. ABD’nin bu kararı ile Avrupa ülkelerinden de benzer hamleler bekleniyor. Verilere göre ABD ile İngiltere arasındaki uçuşlar şimdiden yüzde 21 arttı.

ABD, Kovid-19 salgını yüzünden uygulanan seyahat yasağını kaldırdı

Aşı oranlarının yüzde 10’dan az olduğu ülkelerde ise farklı uygulamalar söz konusu olabilir. Bu ülkeler için ABD’nin kurallarında bazı değişikliklerin söz konusu olması muhtemel. Bu kategoride değerlendirilen yaklaşık 50 ülkeden yolcular ABD’ye yalnızca turizm ve iş amaçlı gelemeyecek. Bu ülkelerden ABD’ye gelmek isteyenler Amerikan yönetiminden izin almak zorunda kalacak. Amerikan yönetimi bu ülkelerin yolcularına insani ya da acil bir durum söz konusu olduğunda izin verileceğinin de altını çizdi.

Skoda fiyat olayını abarttı! Bu kadar da zam olmaz!

Dünya