ABD senatosu kripto paralar tehlikeli açıklaması yaptı

ABD senatosu kripto paralar tehlikeli açıklaması yaptı

Amerika Birleşik Devletleri senatosunun bankacılık komitesi tarafından düzenlenen toplantıda tartışma yaratacak açıklamalar yapıldı.

Ortaya çıkan son detaylara göre senatör Elizabeth Warren kripto paralar ile ilgili son derece olumsuz açıklamalara yer verdi. Ona göre küçük yatırımcılar için bu alan adeta büyük bir tuzak. Konuşmasının büyük çoğunluğunda küçük yatırımcılardan bahsetti.

Zengin olmayan kişilerin mutlaka korunması gerektiğini söyleyen bu senatör uyarılarını devam ettirdi. Ona göre dolandırıcılık ve öngörülemeyen yüksek ücretler nedeniyle kripto para borsaları kesinlikle güvenilir değil. Ayrıca zengin olmayan kişiler için son derece tehlikeli bir alan olduğu defalarca vurgulandı.

kripto paralar tehlikeli açıklaması

Aslına bakacak olursak kripto paraların aşırı derecede iniş çıkışlara sahip olması onu bir noktada haklı gösterebilir. Fakat düştüğü gibi aynı şekilde çok sert yükseliş yakalayabiliyor. Tüm bunlara ek olarak zengin olan kişilerin tepeden alıp dipten satma gibi riskleri bulunuyor. Yani sadece küçük yatırımcı için kripto paralar tehlikeli değil.

Elon Musk kripto para camiasının gidişatını yine değiştirdi

Kripto paralar tehlikeli söylemi şu şekilde devam etti. ABD’li senatör Ethereum ağında yer alan transfer ücretlerinin 500 dolar seviyelerini bile aştığını söyledi. Ona göre bu tür durumlar küçük yatırımcıları tamamen ortadan kaldırma ihtimaline sahip.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para