ABD şimdi de Rusya’ya yeni yaptırımlar hazırlıyor

ABD şimdi de Rusya’ya yeni yaptırımlar hazırlıyor

ABD’nin BM Daimi Temsilciliğini yapan Nikki Haley’in açıklamalarında "Suriye yönetimine verdiği destek nedeniyle Rusya’ya yeni yaptırımlar hazırlanıyor" şeklindeki açıklaması dikkat çekti

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, bugün basına yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği operasyon hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Haley, ABD’nin hedeflerine ulaşana kadar Suriye’den çekilmeyeceğini söyledi.

ABD’nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, bugün basına yaptığı açıklamada, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği operasyon hakkında detaylı bilgiler paylaştı. Donald Trump’ın operasyon sonrası "Görev başarı ile tamamlandı” sözleri hakkında Haley, bu terimin hem siyasi hem de askeri olarak karşılığı olduğunu belirtti.

nikki-haley-foto.jpg

Trump’ın askeri anlamdaki karşılığı kullandığını söyleyen Haley, bu terimin askeri literatürde “belirli olan bir görevi” tamamlamak olduğunu ifade etti. "Suriye’de yapacaklarımız henüz bitmedi" diyen Haley, Esad rejiminin tekrar kimyasal silah kullanması halinde ABD’nin harekete geçmek için hazır olduğunu söyledi. Trump ve ABD Savunma Bakanlığından operasyonun devamlılığı hakkında gelen iki farklı açıklamayı netleştiren Haley, ABD’nin tavrını tamamen Esad’ın hamlelerine göre belirleyeceğini söyledi.

SURİYE’YE DESTEK VERMESİ GEREKÇESİYLE YAPTIRIM UYGULAMASI

Haley, "ABD Rusya’ya yeni yaptırımlar hazırlıyor. Rusya’ya yeni yaptırımların gerekçesi Suriye’ye destek vermesi" dedi.
Rusya’ya yeni yaptırımların pazartesi açıklanacağı kaydedildi

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya