ABD’den Venezüella’nın en büyük havayolu şirketine yaptırım kararı

ABD’den Venezüella’nın en büyük havayolu şirketine yaptırım kararı

ABD Hazine Bakanlığı, Venezüella'nın en büyük havayolu şirketi Conviasa'ya yaptırım uyguladığını bildirdi. Bakanlığa bağlı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi

ABD Hazine Bakanlığı, Venezüella'nın en büyük havayolu şirketi Conviasa'ya yaptırım uyguladığını bildirdi. Bakanlığa bağlı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi'nin (OFAC) web sitesinde yer alan bildiride, şirketle birlikte 40 uçağın yaptırım listesine girdiği kaydedildi.

ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Venezüella merkezli havayolu şirketi Conviasa'ya ve bir dizi uçağa yaptırım uygulandığı belirtildi.

Bakanlığa bağlı Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi'nin (OFAC) web sitesinde yer alan bildiride, şirketle birlikte 40 uçağın yaptırım listesine girdiği kaydedildi.

Güney Amerika ve Karayiplerdeki ülkelere uçuşlar düzenleyen Conviasa, Venezüella'nın en büyük havayolu şirketi olmasıyla öne çıkıyor.

Bakanlığın ek yaptırım kararı, ABD'nin Venezüella Özel Temsilcisi Elliott Abrams'ın Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun üzerinde artan baskının 'iktidar değişikliği' için fırsat yaratacağını açıklamasının hemen ardından geldi.

Abrams, dünkü açıklamasında da ülkede kendini 'geçici devlet başkanı' ilan eden Juan Guaido'ya karşı adım atılmaması yönünde seçilmiş hükümete tehditte bulunmuştu.

Son Dakika Haberleri